Reklama Zavřít reklamu 
 Cafe Berger, Krems  
Reklama Zavřít reklamu 
8. číslo týdeníku Kavárny.cz 23. únor 2017, 8. týden
Týdeník
8. týden
Katalog
zapiš se
Kapúčo
FunCup
Reklama
návštěvnost
Píkolo
oznámení
Haccp/eet
system
Téma Podporujeme nové kavárny

KafeTimes.com ? Yes,
Kafe Times.

First shop in KafeTimes.com is house of goods - House of Goods, Gouda, Netherlands :) Yes name is the same as property. Shop with still full crates. Crates ? Yes crates. House of Goods is shop full goods. Coffee, beer, chocolate, wine, tea, beans, cups, cheese :) Sorry cheese no. Shop for good mood. Each day. Cheese only special day :)

KafeTimes.com je náš nový minimalistický a celosvětový projekt.

Podle prvních skromných ohlasů, jsme vytvořili cool design pro rychlé použití v mobilu, bez nutnosti instalovat aplikaci. Přesto je rychlost a intuitivní rozhraní mimořádně dobré. Vlastně je to přímo konkurenční výhoda.

Co na KafeTimes bude?
a) každá dobrá kavárna
b) rozhovory

Kafe Times logo

Kafe Times cool design .

A thousand varieties of tea, coffee and beer.

House of Goods, Gouda, Netherlands Gouda is a picturesque little town - something like our Telč. In truth our cities have some way to go before they match such a cultured place as Gouda. Of course, this name is justifiably and inseparably connected with cheese, as is the Netherlands generally. Yes, Gouda is principally famous for its cheese but that is not why we came here. We came in search of coffee. Where did we find excellent coffee in Gouda? Precisely where everything is good, concerning not only coffee and tea of myriad origin, but also beer - Czech, no less! Thus we describe why House of Goods is worth mentioning: we spent a long time walking around the centre taking photos and admiring the handsome squares and interesting corners of this charming Dutch town, so long that it was soon time, we thought, to find a pleasant cafe of some sort. Then it started to rain. We would have ducked into the first cafe to present itself, only the one we initially saw was still closed (it being relatively early by Dutch standards), others just pizza and pasta places. Hmm... let’s just have a look in here. The obligatory aisle of cheese - is there anything beyond by any chance...? Look - coffee! Let’s go inside....

Duizend soorten thee, koffie en bier.

House of Goods, Gouda, Nederland Gouda is een pittoresk stadje – zoiets als Telč bij ons, maar eerlijk gezegd duurt het nog wel even voordat onze steden zich kunnen meten met een culturele plaats als Gouda. Natuurlijk is de naam Gouda onlosmakelijk verbonden met kaas, en terecht, net zoals dat ook voor heel Nederland geldt. Ja, Gouda is vooral beroemd om haar kaas maar dat was echter niet de reden voor ons bezoek. Wij waren op zoek naar koffie. Waar in Gouda hebben we excellente koffie gevonden? Precies op de plek waar alles goed is, niet alleen de koffie en thee van talloze oorsprongen, maar ook bier – Tsjechisch bier zelfs! We leggen uit waarom House of Goods vermeldingswaardig is: we liepen al lange tijd fotograferend in het centrum rond, vol bewondering voor de mooie pleinen en interessante hoekjes van dit charmante Nederlands stadje, zo lang, dat we vonden dat het tijd werd om een gezellig café te zoeken. Toen begon het te regenen. We wilden het eerste café dat we zagen induiken, maar het was nog gesloten (het was nog vroeg voor Nederlandse begrippen), verder alleen plekken met pizza en pasta. Hmm… laten we daar eens kijken. Eerst natuurlijk de kaas afdeling - is er verderop nog iets? Kijk eens – koffie! Laten we naar....

Tady je káva, čaj, pivo, víno a čokoláda na tisíc způsobů.

House of Goods, Gouda, Nizozemsko Gouda je městečko. Něco jako třeba u nás Telč. Po pravdě naše města stále mají co dohánět a Gouda je samozřejmě nádherné a kultivované městečko. Podle názvu můžete právem očekávat spojitost se sýrem a jsme navíc v Holandsku. Ano Gouda je známá především svými slavnostmi sýra. Nicméně proto jsme do Goudy nejeli. My hledáme kavárny. Jak jsme našli báječnou kavárnu v Goudě ? Přesněji místo kde mají vše dobré, takže káva, čaj a pivo. Káva v různých podobách, čaj v různých podobách a pivo - české ! Tedy to jak jsme našli House of Goods stojí za zmínku. Procházíme si centrem, různě fotíme a prohlížíme si pěkné náměstí a opravdu příjemné zákoutí městečka, muzeum a samo jsme v Holandsku i vodní kanály. Prostě dlouhá procházka a říkáme si kde je tady nějaká sympatická kavárna. Do toho nám začalo pršet. To už by stálo za vlezení do první kavárny. Jenže jedna byla ještě zavřená (v Holandsku otevírají relativně později obchody než u nás) a další byla už tak trošku pene a pizza. Hm ještě tudy a ještě tam se podíváme a.. á tady je ulička sýrů.. tak to hned podíváme a za ní je ulička, kd ejsou obchůdky, tady by snad něco... Jůů a tady je kávy, podívej, mrkneme se tady do vnitř.. A prosím Vás máte tady toiletten ? Všechno mají, je to i kavárna, dvě espressa, děkujeme. Tady si sedneme. Jé to je pohoda z takového deště do tepla a sucha. A slyšíme: odkud jste? Ani nevím jestli to bylo holandsky, nebo německy nebo anglicky. Obrovská výhoda. Nizozemci mluví tak něco mezi anglicky, německy a trošku i francouzky. Pro nás co cestujeme právě po těchto zemích je holandština dokonalý jazyk. Nikdy se nestane, že by se holanďan zeptal jak mluvíte nebo se podivil. Rozumí všemu a mluví báječně pomíchaně. Ale to jsem odbočil. Po otázce odkud jsme, tak jsme z česka. My tady máme české pivo ! Mají tady, české pivo, koukej. Jéžiš tady mají další a tady, vždyť tady sedíme vedle zdi plné českého piva. A dívej česká vlajka velká jako hrom. To bylo jako sen. Hned jsme si měli o čem povídat, to bylo jedno z nejlepších posezení u kávy. A nakonec ta cena. Nechtělo se mi věřit vlastním uším. Byli jsme prakticky v centru Goudy v perfektním obchůdku a slečna řekla dvě eura. Neveřili jsme vlastním uším a ujišťovali se, že to není omyl. České slovo DVA to potvrdilo :) Inu obchodují i s Českou republikou, leccos z češtiny znají. Zaplatili jsme tedy za každé espresso po jednom euru a rozloučili se. House of Goods je pro nás místem, kde se budeme vracet a přejeme majiteli obchůdku hodně úspěchů.

investice | sponzorství |
domovská stránka | oblíbená stránka | indexy |
provozovatel | vzkazy | chyby |
připraveno ve spolupráci s 777Guide.com |

Vyrobily eFirmy.cz, SDE, Caemarccom

free counters

i1.cz

TOPlist