Reklama Zavřít reklamu 
Diera do sveta
Reklama Zavřít reklamu 

Týdeník
52. týden
Katalog
zapiš se
Kapúčo
FunCup
Reklama
návštěvnost
Píkolo
oznámení
sys - privé

Mimořádně: EET negativní strana mince

4.5. Andrej Babiš skončil.


3.5. ČTĚTE NÍŽE: EET: 2017 85mld = 2014 85mld kč více...
2.5. Babiš = Bureš, tvrdí slovenský úřadvíce...
2.5. EET: Česká republika, padla vláda více...
28.4. vzor EET: Chorvatsko, padla vláda více...
24.4. MF ? NKÚ: Za babiše chyby za 100 mld kč více...
6.4. MRTVOLA SEM, MRTVOLA TAM více...
5.4. Trhy + EET = 50% pokles více...
27.3. Poprvé od revoluce stát lže a manipuluje s fakty ?
20.3. POTVRZENO - čapí hnízdo je podvod !.. více...

EET 2017: Pod drobnohledem

Poslední týdny vidíme neuvěřitelné věci, kdy ministr financí nezná svůj nejdůležitější zákon nebo jen tak plácá v horším případě přímo lže. Slovensko (po vzoru Polska) přes jeho soudní úspěch, stále ještě definitivně neuzavřelo stbáckou minulost a objevují se záznamy české STB s podpisy. Proto jsme se rozhodli podívat se na EET drobnohledem a vzít jej z té negativní stránky. Na vyváženou jsme připravili vydání s Vašimi pozitivními zkušenostmi - zde. Aktuálně máme pocit, že vzniká marketingový tlak a pohádka o tom, jak je EET dobré a vůbec není slyšet odpůrce EET. Nebudeme tedy populisticky tvrdit, že se odstraní zlodějna, ale mrkneme se na EET bez emocí, chladnokrevně jen řečí čísel. Pro jistotu, čas běží, tak zde najdete i dodavatele EET systémů a můžete porovnávat. My sami se už s některými systémy setkali, porovnání necháme až na příští rok. Bude-li vůbec EET spuštěno v původním rozsahu (1.12.2016 už je prakticky jisté, že spuštěno v zamýšleném rozsahu nebude). Ministr financí je vrtkavý a nečekaný obrat, může vše změnit - jak je u něj nedobrým rysem. Jistota aktuálně chybí. Bohužel, stále více se ukazuje, že pouze zneužil naivity lidí a den po dni se odhalují různé lži a jeho plácání. Připomeňme, že Babiš je vyšetřován Policií v osmi různých věcech.


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz
Elektronická evidence tržeb

EET 2017, Úvod

EET nejdražší porevoluční chyba

EET vykročilo rozporuplně. První argument je postaven na lži (podnikatelé jsou zloději, kradou) druhý argument je tendeční (EET narovná konkurenční prostředí). Hned na úvod si řekneme krátce. Podnikatelé nejsou zloději a EET nenarovná konkurenční prostředí, naopak ihned od prvního prosince podnikatelské prostředi pokřivilo. Navíc řada výjimek a různých právních deformací udělá z EET naprostý paskvil. Pojďme se podívat po okolí jak EET funguje/nefunguje v zaostalých nebo lepších ekonomikách. Rozporuplné nasazení EET v České republice podle podivných vzorů z vyspělých zemí jako je Chorvatsko nebo Maďarsko. Mimochodem v Chorvatsku sílí hospodářské nepokoje a vše směřuje k pádu vlády. Maďarsko řeší problémy s koncentrací majetku kolem vládnoucí skupiny osob. Tak tudy asi cesta nepovede. Nicméně i u nás se formují skupiny se svými zájmy a vzniká tak reálný protipól extrému komunismu - extrém kapitalismu. Máme tedy výhodu, že známe zlatou střední cestu - období mezi krvavým komunismem a nenápadně nastupujícím mozky stejně vymývajícím a stejně absurdním kapitalismem. Zajímavé je vidět, že oba tyto póly tvořili stejní lidé. Kdysi nadšení komunisté jsou dnes tzv. úspěšní kapitalisté - tedy ti prospěcháři. Vedle nich stoji skupina poctivých lidí - podnikatelů - udělejme vše pro zachování tohoto stavu. Smysluplné vzory jako je např. Rakousko nebo Švédsko nejsou oblíbené u našich chytrých politiků. V těchto zemích je EET zaměřena především na střední a velké podnikání. Malí a drobní podnikatelé mají důvěru státu a občanské společnosti a tak to má být. Tak je to správně. Tedy budeme se věnovat EET z více stran a průběžně aktualizovat zde na speciální stránce www.kavarny.cz/EET, naopak pozitivní názory zveřejníme na stránce EET_pozitivne

EET v zajetí ABSURDIT. Čím dál víc vyplouvají na povrch různé výjimky. Takže zároveň vznikají nové nespravedlnosti, nejasnosti. EET je celkově řešen jako silné provizorium. Babiš vložil nový význam slovům zloděj, lhář a podrazák. Zloděj už není ten kdo krade auta, mobily, domy - zlodějem je řadový podnikatel. Lháři jsou všichni, kdo nejsou Babiš. Podrazáci jsou všichni kdo nejsou Babiš. Z České republiky se na několik let stal ABSURDISTÁN s hlavním vymývačem mozků - ministrem financí. Lidé jsou zmateni a pravdu nerozeznávají ani vzdělaní lidé. Napříč republikou se vine nit zloby a nenávisti na špatný cíl. Místo skutečných zloděju naháníme podnikatele a skutečné zlodějny jsou mimo zájem médií. Je tedy oatázkou zda-li takový stav nevyhovuje konkrétnímu zločinci, či zda-li takový stav přímo konkrétní zločinec nevytvořil. To ukáže čas. Určitě pokud Babiš poukazuje na jedno prošetřování Kalouska - potom Babiš má vyšetřování osm. Pokud poukazuje Babiš na jednoho mrtvého vedle Kalouska. Kolem Babiše jich je nejméně šest. Nechme tedy čas ať ukáže, kde je pravda, tak jak známo leze na povrch pomalu, ale jistě. Jako když se dělníci na stavbě rozhodli udělat malý kšeftík a do jámy pro betonový pilíř večer nasypali zbytky polystyrenového odpadu a zalili betonem. Pravda se ukázala až ráno, když pomalu vyplavala na povrch :)

Odkazy

Průběžně aktualizované informace o EET naleznete zde speciální stránce www.kavarny.cz/EET

Státní portál o EET naleznete na www.etrzby.cz

Asociace malých a středních podniků a živnostníků www.eltrzby.cz

Aktivita proti EET www.STOP-EET.info

Dřevěné EET, aneb kterak si Babiš nespočetl, že na účtenky nemáme dřevo :) fb/DreveneEET

EET POZITIVNĚ - najděme na EET něco pozitivního, napište nám www.kavarny.cz/eet_pozitivne.php

I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz18. týden, 4. května 2017Elektronická evidence tržeb

EET 2017 AKTUALITY: DUPLICITY, VÝPADKY = VAŠE PROBLÉMY


4.5. Andrej Babiš skončil, už není zajímavý


Babiš v České republice zdevastoval svoje jméno ještě nikomu se po revoluci 1989 nepodařilo tak dokonale zničit sám sebe, jako se to povedlo Andreji Babišovi. To co jsme celou dobu předookládali se naplnilo a Babiš ze sebe udělal největšího hlupáka čechách na moravě i slovensku. Dále se budeme zabývat už jen úpravou EET tak, aby vyhovovala skutečným potřebám státu nebo byla úplně odstraněna. Děkujeme za pozornost, byly to zajímavé čtyři měsíce....

3.5. EET ZTRÁTOVÝ PODNIK II.


EET NULA: 2017 leden - duben 85mld kč, 2014 leden - duben 85mld kč - ČNB zveřejnila daňové účty k poslednímu dubnu. EET a kontrolní hlášení nemají vliv na výběr daní. Výběr DPH 2017 je v absolutních číslech rovný výběru DPH ve stejném období roku 2014 cca 85mld kč. Tedy ještě v době, kdy babišův přímý a veřejný vliv byl nula. Pokud čísla přepočteme podle změn inflace a zlepšeného výkonu ekonomiky zjistíme, že výběr DPH 2017 je nižší než výběr DPH 2014 a to zhruba 85mld kc proti 80 mld kč. EET a kontrolní hlášení jsou ztrátový podnik a nemají v žádném případě pozitivní vliv na výběr dph.

18:00 největší internetový server Seznam.cz se tvrdě pustil do babiše a uz bez obalu a skrupulí podporuje vše co je anti-babišovské. Mimo jiné se můžete dnes dočíst tuto zajimavou větu, která vstoupí do historie: "Sobotka však Babiše dokonale převezl - kvůli nečekané demisi museli marketéři ANO inzeráty úplně přepracovat. " babiš si na dnešní den rezervoval plný reklamní prostor svých (svěřenských) novin, ale byl připraven pouze na variantu odvolání. Nový inzerát tak nemá tu správnou sílu a navíc zní otázkou PROČ a doslova si vynutil celou vlnu důkladných odpovědí PROTO s precizně vyjmenovanými podvody a kauzami :-) krásný den. Sobotka, ať je jaký je, toto zvládl dokonale.

2.5. EET Česká republika - padla vláda

2.5. Zločin a trest Babiše a Janečka, český román


Nové trestní oznámení na babiše a janečka - podle oznamovatele se oba dopustili trestného činu zneužití svého postavení se škodou velkého rozsahu, když z titulu své funkce oba odmítli provést prověření případu korunových dluhopisů. Jedná se už o dvacáté trestní oznámení na babiše. Je dobré vědět, že z dvaceti ještě ani jediné prošetřování nebylo ukončeno. V jednom už padlo obvinění babiše, potažmo jeho firmy z uplácení. Přesto je stále ministr financí - vítejte v České republice.

Svým nekonáním měli porušit paragrafy 329 a 330 trestního zákoníku, které stíhají zneužití pravomoci úřední osoby případně maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Sazba dosahuje až deseti let odnětí svobody, pokud takovým přestoupením zákona vznikne velká škoda. 

8:08 tak se nám babiš definitivně odstřelil a jeho právníci jsou asi padlí na hlavu. Ve vysvětlujícím dopise ke kauze financování nákupu Agrofertu se odvolává u nákupu společnosti PROFROST s.r.o. na opční smlouvu, aby u stejné firmy v účetní uzávěrce, příloze o budoucích smlouvách bylo zároveň uvedeno, citujeme : Žádné takové smlouvy nebyly uzavřeny. babiš se tedy stále víc zamotává do vlastních lží a je pouze otázkou času, kdy budou účty vyřízené. odkaz: blog.aktualne.cz/blogy/david-klimes.php?itemid=29187&from=fbLike

10:34 EET: Trhy v České republice prakticky zanikly. Přežívá ani ne 10% původně úspěšně se rozvíjejících trhů, vítejte v reálném totalitní ekonomice.

11:04 evropská úřední policie OLAF v dubnu navštívila čapí hnízdo. babiš spolupracoval a společně s dalšími vyzvanými dobrovolně spolupracoval na vyšetřování svého dotačního podvodu. Proč dobrovolně ? Záludnost evropské úřední policie OLAF thví v jedné maličkosti. Pokud příjemce dotace nespolupracuje na vyšetřování dobrovolně OLAF se sbalí, vrátí se do Bruselu a nařídí okamžité navrácení poskytnuté dotace - to platí i na nepoctivce babiše.

12:00 důležitá drobnost, převedli jsme daňové příjmy za babiše na USD a česká republika je už čtyři roky za babišovy pevné ruky v největším poklesu příjmů. Korunové zvyšování je tedy jen blud podpořený masivním tiskem českých korun v ČNB.

13:30 premiér Sobotka oznámí další postup v podvodech ministra financí, jako řešení se nabízí logické odvolání z funkce ministra až do uzavření vyšetřování, tedy dřív budou volby, takže voleb. Zároveň by premiér mohl - pokud bude podpořen - udělat na ministertvu financí hloubkovou kontrolu, která se po nedávném zjištění NKÚ nabízí sama. Chyby a nedostatky za 100mld Kč to už je víc než silná káva.

14:00 EET a potom demise vlády. To by bylo laciné. Ale časově to tak je. Rozhodnutí Sobotky se jeví jako mimořádně prozíravé a inteligentní.

15:00 babiš pomlouvá Sobotku, že není rozhodný. Rozhodnutím jako řemen se potvrdila neschopnost rozhodnout. Demise - dost hodně inteligentní... bude se říkat - kvůli babiše a jeho problémům padla vláda. Zápis do historie a co babiš? Osmdesát minut a ty jo nikde nikdo :-) demise vlády a ANO a Babiš ani tweet.

15:25 Dnes - případ babiš STBák pokračuje - ústavní soud bude rozhodovat o složkách agenta STB Bureše - Babiše, odkaz: www.novinky.cz/domaci/436666-babisova-kauza-bures-pokracuje-u-slovenskeho-ustavniho-soudu.html2.5. EET Česká republika - padla vláda

28.4. Vzor EET Chorvatsko - padla vláda


Vzor pro EET Chorvatsko je bez vlády, Agrokor se topí v dluzích - co všechno se ještě musí stát aby lidé přestali věřit tomu žvanilovi ? babišův velkovzor pro EET je v největší poválečné krizi. Propad příjmů, likvidace desítek tisíc drobných podnikatelů, pomáhání velkofirmě, která na EET nejvíc vydělala. To vše je jako přes kopírák Česká republika. Budeme i my jako blbci čekat dalších pět let aby jsme zažili propad ekonomiky a zhroucení Agrofertu ? Nebo se za pět minut dvanáct zmátoříme a pošleme škodiče do chládku ? Škodič = Babič27.4. Kartóny, musím sehnat kartóny, útěk Babiše...


babiš a nová hláška - kartóny, musím sehnat kartóny podle všeho se blíží konec ministra financí a jak jsem psal několikrát ten konec bude absurdní.

13:50 je čtvrtek 27.4. a babiš se opět postaral o rozruch, když na místo poctivé práce ministra financí shání kartóny a doslova plánuje útěk z ministerstva financí. Sledujeme vývoj...

14:08 svatba teď není důležitá, teď musím sehnat kartóny :-) post ministra financí Andreje Babiše na osobním fb. To zní jako velká ostuda.

15:16 ať už dopadne babišův útěk jakkoli, jedno je jisté otestoval společně se zemanem mladou českou demokracii důkladně. Teď je zajímavé vědět zda-li skutečně odveze státní dokumenty k sobě domů v krabicích - jak tvrdí rozdělanou práci - nebo ji nechá být a předá novému ministrovi. A jak se vlastně může stát proti takovému šizuňkovi bránit. Taky víme, že máme v republice 33% lidí schopných zničit vlastní práci a pod vidinou nesmyslů ublížit nejen sobě, ale každému z nás. Uvidíme...

17:52 babiš opět konstatuje, že ráno zařídil východ slunce a mrzí ho, že kalousek ho vždycky nechá zapadnout. Ale ten správný a poctivý chlapík se nedá a zítra opět zařídí aby slunce vyšlo... dav je spokojen, ANO bude líp ! U nás spokojenost, babiš neví co prokáže, má nervy a bruslí. Příští týden bude výživný...24.4. MinFin slibuje: EET +24mld kč do dvou let, NKÚ našel chyby za 100mld teď


Babiš používá primitivní šmejdské praktiky, to už víme - patří mezi ně i Slibem nezarmoutíš ? Potom co se ukazuje EET jako čistý mínus při výběru daní, přišlo ministerstvo financí s novým odhadem a zní to jako slib. Do dvou let EET přidá do rozpočtu 24 mld kč. My věříme, že EET tady za dva roky v aktuální podobě nebude. Pokud ano, potom nevěříme slibům podvodníků a lhářů. Vrátili jsme se z cest po kavárnách v německu a jsme rádi, že nás všude neobtěžovali dokladem. Také jsme u každého různého prodejce neviděli registrační pokladnu nebo náznak účtenky. Tak je to správně.

9:20 tak se to babišovi pomalu sype. Nejvyšší kontrolní úřad zkontroloval Ministerstvo financí a minfin má v účetnictví nesrovnalosti za 100 mld kč. Babiš nezahájil reformu vnitřního účetnictví. Obzvlášť zpráva o chybách jako: na místo 83 mld bylo vykázano 83 miliónu - člověka neuklidní. Že je babis bordelář se už ví dlouho, že to přenese do státní správy byla jen otázka času. odkaz: babisovo-ministerstvo-melo-v-ucetnictvi-chyby-za-vice-nez-100-miliard-zjistila-kontrola.html Zatím bezkonkurenčně nejhorší ministr financí od roku 1989.

14:40 babišův poradce Bláha: EET je nelegální a předražený projekt, musí jednat policie a soudy

18.4. EET - PROPADÁK


Tak a je to tady. Máme přesná čísla - zdroj dat. Příjmy státu březen 2017 jsou otřesné - naprostý propadák. EET je mínus státního rozpočtu a kontrolní hlášení nepřineslo zvýšený výběr DPH. Neexistuje dúkaz, který by potvrdil pozitivní vliv. Kontrolní hlášení může být ihned zrušeno. EET bude pro záporný přínos jistě zrušeno.

Máme nově přesný zdroj dat, který nemůže babiš ani janeček ošidit. ČNB zveřejňuje každý měsíc přesné informace o pohybech na korunových účtech pro výběr daní apod. Mrknout může každý např. na odkaz: www.kurzy.cz/cnb Proč je to dobré ? Vše co bude dále uvedeno je přesné a založené na těchto jednoznačných a neměnných číslech. Nepotřebujeme babiše ani janečka :-)

Na začátek jediný graf, který boří žvásty babiše a janečka a ukazuje, že EET přineslo pokles výběru DPH a kontrolní hlášení nemělo vliv na výběr DPH. Již nejde tvrdit nic jiného, lhát a dělat z lidí hlupáky, zde je odkaz na nezávislý graf, technickou informaci ČNB bez emocí, čistá matematická pravda odkaz: www.kurzy.cz/cnb/ekonomika/danove-prijmy-dph/

Ať bude vývoj jakýkoli, tady ho uvidíte vždy přesně. Ať už plus nebo mínus EET. Všichni potřebujeme v době lhářů babiše a janečka záchytný bod technické, čisté pravdy. Můžeme si vytvořit názor a posoudit další kroky.

Tak jdeme na to, jsme přesný zdroj informací - řekněte to svým známým. EET první oficiální výsledky - výběr daní 2016 a výběr DPH první kvartál 2017 - jedním slovem propadák. Přesto aktuálně ministerstvo financí lživě a manipulativně oznamuje rekordní výběry daní za rok 2016 a první kvartál 2017, pravda je tristní, propad výběrů daní je do oči bijící a varovný. Viz graf porovnávající pět let výběrů DPH. Pokud bude trendem i v druhém čtvrtletí nepůjde už dál zastavit a výběr daní se doslova zhroutí. Proto vše pečlivě zaznamenáme, když budou opět babiš s janečkem lhát - nechť máme důkazy. Postupně budeme vše zapisovat zde, tak jak dohledáme ve veřejných zdrojích. Úžasným zdrojem je přímé překlápění dat ČNB do webu kurzy.cz a komfortní pohled na AKTUÁLNÍ data bez kecálistů z minfinu a geředfinu. Také je novinkou zpráva Michala Bláhy, který se fikaně nechal zaměstnat babišem , aby byl blízko informaci a máme prvni výsledky. IBM uzavřela se státem smlouvu, která ji zaručuje až milardové roční plnění za služby, které jsou podle Bláhy zastaralé a daly by se pořídit jednak kvalitněji, druhak - za třetinu až desetinu ceny.

První info. Potvrzujeme, že minfin ústy Schillerové v prosinci 2016 lhal , když tvrdil, že výběr DPH za prosinec 2016 byl úspěšný z důvodů EET. Není to pravda. Jednak výběr DPH byl standardní a nepřekvapující a za druhé pokud ho porovnáme s výběrem v prosinci 2014 kdy nebylo ani EET ani kontrolní hlášení byl v prosinci 2016 o cca jednu miliardu HORŠÍ. Ano v grafech a výše zmiňovaných - veřejně dostupných oficiálních informacích to vidíte ihned. Výběr DPH konec roku 2016 proti 2015 9.048mil kč a v roce 2014 proti 2013 bez EET a bez kontrolního hlášení to je 10.280mil Kč. Když sledujeme trend zvýšování výběru DPH je už přes deset let naprosto dokonale stabilně se zvyšující a není ani náznakem vidět rozkolísání vlivem kontrolního hlášení nebo EET. Kontrolní hlášení a EET nemají v roční statistice viditelný efekt. Ani kladný ani záporný.

Jinak je tomu v měsíčním grafu nového roku 2017, kdy už vidíme náznak negativního trendu vlivu EET , tmavě hnědá křivka výběru DPH v březnu 2017 prudce klesá, stoupání se nuluje a graf poprvé za pět let ukazuje křížení předchozího roku poklesem. Graf už v březnu ukazuje na mimořádně silný negativní vliv EET. Těšíme se na data za duben, pokles bude jistě nabírat na síle !12.4. EET - nejhorší hospodaření státu od roku 2012


Prospěchář a hovado Babiš nám nenápadně likviduje státní ekonomiku po rekordním zadlužování, přišla v dubnu ledová sprcha s nejhorším výsledkem státního hospodaření od roku 2012. Po započtení inflace od roku 2008. Jinými slovy EET zcela selhalo, je v mínusu a nemá pozitivní vliv na výběr daní. EET k dnešnímu dni používá necelá polovina z očekávaných 320tisíc firem - fiasko. Dodavatelé EET zaznamenali mimořádné ztráty z neprodaného zboží (EET zařízení)

9:53 EET je nespolehlivé a v malých provozovnách, prakticky ve 100% případů je zdrojem chyb a každodenních nedostatků. Princip EET je nespolehlivý a použitelný pouze pro střední a větší firmy se silným zázemím, které zajistí bezproblémové připojení k internetu s okamžitým servisem a silné účetní zázemí, které eliminuje chyby z duplicit.

10.4. Lži a podvody financí II.


Janeček, ředitel generálního finančního ředitelství je lhář to už jsme si jednou zdokumentovali tvrzením Bláhy, autora hlídače EET. Tentokrát máme veřejný důkaz. 26.3. Janeček tvrdil, že EET je úžasné a zvýšilo příjem daní za měsíc březen o 8,2mld Kč proti březnu 2016. Aby o týden později ministerstvo financí tuto částku zmenšilo na 3,9mld kč. Konkrétní čísla jsou tato: březen 2016 výnos z DPH - 53,3 mld kč, březen 2017 - 57,2 mld kč. zvýšení o 3,9 mld kč představuje zvýšení o 7,3% a to bohužel pro babiše a janečka odečteme hospodářský růst 2,3%, inflaci 2,7%. Když odečteme těchto prokázaných celých 5% za které jistě nemůže EET zbývají nám 2,3% k dobru. A tady je kámen úrazu a bolák lži babiše a janečka. Jedno zlepšení nám už dokazovali. Jaké a proč ? Protože kontrolní hlášení mělo údajně zlepšit výběr ročně o 2,5 až 4% v roce 2016 - a to je i při nejmenší hodnotě 2,5% víc než zbývajících 2,3%. A MÁME TO EET je v MÍNUSU. Veškerá čísla převzata z oficiálních státních tiskovin a veřejně přístupných státních statistik.

Pro jistotu si zkontrolujeme roky 2014, 2015 a 2016. Podíváme se na to postupně výběr DPH rok 2014 323mld kč rok 2015 332mld kč zvýšení o 2,7% bez kontrolního hlášení. Rok 2016 vybráno 349mld kč s kontrolním hlášením, ale také rekordním hospodářským růstem a zvětšenou inflací - celkem nárust 5,1% z toho 2,6% vygeneroval hospodářský růst a inflace - ověřeně na kontrolní hlášení nám zbudou cca 2,5%. Výše uvedeno a započteno. Ať počítáme, jak počítáme vliv EET je nula nebo mínus. A to nezapočítáváme režijní náklady firem na EET cca 1,5mld kč a režijní náklady státu na EET cca 1.0 mld Kč obé ročně. Potom jsme na čistém záporu. EET uškodilo ekonomice, lidem a celé ČR. Spočteno a podtrženo.

Můžeme konstatovat: EET nefunguje a nemá pozitivní vliv na výběr DPH.

Na okraj - hospodářský růst v prosinci 2016 výrazně zpomalil a bez zavedení EET mohl být až 2,5% na místo 2,3%.

A mimochodem ČNB drží v sejfu po intervencích EUR za více než 2 biliony korun, tedy 2 tisíce miliard, 2 000 000 000 000 kč. Každému z nás tím odsála více než 200.000kč, které každý z nás nyní nemá, ale má je ČNB. Včetně kojenců, důchodců a přirozeně i všech dlužníků a bezdomovců. Je vidět, že ekonomika to ustála a postupně tuto naši ztrátu, ztrátu nás všech rozpustí v inflaci tedy znehodnocení úspor. Otázka nebylo by rozumnější tyto peníze použít přímo a ne složitě konstruovat EET, kde se škudlí po miliardě ? Když u ČNB nám leží takových miliard dvě tisícovky ? Mimochodem Norský národní fond měl úspěšný rok vydělal jeden tisíc miliard kč. A použije cca třetinu pro lidi. My ty stejné peníze (dvojnásobek) máme u ČNB taky a kam zmizí ? Potom můžeme chtít mít mzdy jako němci, když stát jde proti nám.

7.4. EET drtí vesnice


EET se ukázala jako dobrý zabiják co nesplundrovali komunisti a pomaloučku se po čtvrstoletí nadechovalo k novému vykročení dostalo ránu ve formě EET. EET má na vesnici mimořádně negativní vliv, protože zasahuje nejen provozovatele, kterým chybí každá koruna a běžně svou činnost dotují ze svého, ale také zlikvidovalo drobné hospodáře, kteří přestali jezdit na trhy a drobné výrobce, kterým už nemá kdo odebírat zboží. Poprvé se také stalo, že Policie musela uklidňovat hosty restaurace, kteří téměř napadli kontrolory EET :-) docela vtipné, protože by to mělo být naopak. Hosté by měli kvitovat státní kontrolu a podpořit její snahu o dobro. Inu babišovo dobro už všichni známe a nemusíme se divit takové reakci. Mimochodem babiš napraví i svou nejpopulárnější lež o své manželce - jeho přítelkyně, družka nebyla manželkou a budou se tedy brát :-) co všechno nás s tím kurevníkem (nebo jak napsat když někdo kurvuje), prospěchářem a hovadem jak o sobě prohlašuje ještě nepotká. Nelíbí se Vám to vyjádřování - inu to si stěžujte u babiše - to je jeho slovník.

14:00 první přístupné statistiky ukazují na propad státních příjmů v první kvartále a mimořádný odliv podnikatelů z vesnic. To vše v souvislosti se zavedením EET.

14:37 Drzá Klára ? Klára Novotná - kritik EET - dostala nabídku schůzky s babiše. Zveřejnila jak to dopadlo a co si po schůzce myslí. Jednou větou - babiš to tady sprasil a bude hůř.

6. 4. BABIŠ ? MRTVOLA SEM, MRTVOLA TAM


Babiš nás poučil o Kalouskovi, že byl proboha prošetřovaný policií a bůhví kolik lidí je mrtvých, má miliardy a neplatí daně Babiš je prošetřovaný, vyšetřovaný nebo obviněný už celkem ve dvaceti věcech, mrtvol je kolem něj nepočítaně a daně - ty zásadně neplatí. A firmy ? Na Kypru ? Jasně, že má. Né , že né. Mrkněte se jak zničil život podnikatele, kolik takových mrtvol se ještě objeví ?

9:56 odkaz: www.seznam.cz/zpravy/clanek/obchodoval-s-babisem-prisel-uplne-o-vsechno-a-nakonec-se-zabil-29642

12:38 babiš byl s ohledem na nové informace posledních dnů opět vyzván Imunitním a mandátovým výborem poslanecké sněmovny aby řádně doložil svoje příjmy a vysvětlil nabytí majetku. Výbor rozhodl - babiš příjmy řádně nedoložil. K potrestání směřuje na přestupkové oddělení v místě jeho bydliště. To se proslavilo když už jeden babišův přestupek nedokázalo vyřešit v zákonné lhůtě :-)

Tři mrtví ve čpavkárně v německu. Za dobu provozu babišových chemiček nejméně stovka lidí zemřela v souvislosti s provozem a znečištěním chemiček. Víc než tisíc osob má bezprostředně související zdravotní problémy s výhlidkou úmrtí. Proč mluví babiš o mrtvolách kolem jiných politiků ? Když kolem něj umírají desítky lidí v souvislosti s jeho podnikáním a jeho ziskem, pohoda a úsměv... Víc lidí než po bombardování NATO v Jugoslávii - kde ihned nastal mír a klid zbraní a je to mimo jiné babišovci vyčítáno Havlovi.

5. 4. TRHY + EET = 50% pokles tržeb


EET deformuje a křiví tržní prostředí, aktuálně přímo trhy Tržby z tradičních trhů poklesnou. EET má především funkci zpomalovače a zmenšovače tržby. Zároveň likviduje ty nejmenší, kterým se prostě nevyplatí dávat desettisíc ročně do EET a lámat si hlavu technikou, tito lidé milují svou svobodu, nezávislost a svou produkci.

9:51 Framářské trhy , tak jak jsme je znali skončily. EET zlikvidovalo až celou polovinu dodavatelů, především těch s malými tržbami. V mnoha městech farmářské trhy ani nezačaly. Zdroj Mladá Fronta Dnes. Nabídka se tedy opět zhorší podobně jako za komunistického Československa, kdy postupná likvidace nejmenších hospodářu směřovala k unifikaci, nekvalitě a nedostatku zboží. Naštěstí můžeme více jezdit do Rakouska, Německa nebo Polska kde EET pro běžné rodinné hospodářství neexistuje a nabídka na trhu je úplná, zdravá a čerstvá.

11:05 z praxe: některé provozovny krátí tržby pořádáním soukromých akcí, tuto tržbu neevidují přes EET ? Na takouvou akci nemá přístup kontrolní orgán ? Provozovna tak může zkrátit tržbu až o 20% ? Mezi lidmi, kteří provozují např. kavárny jsme zaznamenali tzv. truc systém. I ti nejpoctivější vzhledem ke kontroverznímu babišovi hledají způsoby jak obejit represi. Paradoxně tak EET dělá i z původně poctivých lidí partyzány svého druhu, které teď těší škodit.

16:05 čapí hnízdo bude policie prošetřovat ještě nejméně 6 měsíců, podobně rozhodl OLAF bere si čas pro podrobnější průzkum...

31. 3. ČAPÍ HNÍZDO JE PODVOD


Čapí hnízdo bude policie prošetřovat ještě šest měsíců dost dlouho na to aby babiš infiltroval stát. Mimořádně znepokojivý vývoj. Dohled nad celou věcí si nově bere nejvyšší státní zástupce.

16:00 babiše opouští další novinářka... šéfka ekonomické rubriky Zuzana Kubátová. Konečně se nadechne a bude moci napsat pravdu. Těšíme se !

20:12 pokud je vše u policie OK mělo by naprosto nečekaně vstoupit na základě soudních příkazů do objektu Agrofertu komando policie. Čapák je jednoduchý podvod, je smutné, že žijeme ve státě kde se vracejí komunistické manýry komplikovat jednoduché a jasné věci. Kauzu přímým pohledem si připomeňte na blogu Lukáše Wagenknechta odkaz: http://blog.aktualne.cz/blogy/lukas-wagenknecht.php?itemid=27119

30. 3. EET PROPLATÍ STÁT


Asociace českého tradičního obchodu vyjednává.. EET proplatí stát. EET pro firmu s jednou provozovnou a obratem do jednoho mil Kč nemá smysl, to už jsme si řekli. Nicméně teď se řeší možnost, že stát bude za určitých podmínek proplácet náklady na EET

9:45 odkaz: http://zpravy.e15.cz/domaci/politika/stat-by-mohl-hradit-naklady-na-eet-mali-podnikatele-jednali-s-babisem-1330584

11:23 babišův kamarád a vzor pro EET chorvatský Agrokor je blízko ke krachu. Chorvatská vláda tento týden připravila specální zákon na případnou ochranu většiny dodavatelů a odběratelů. Stejný mamlas jako babiš.


29. 3. EET DANĚ TUNEL BABIŠ


Tato stránka je o EET, proč stále Babiš ? babiš to řekl jasně podnikatelé jsou zloději, kradou a neplatí daně. Aby se postupně čím dál jasněji ukazovalo, že babiš je zloděj, krade a neplatí daně. Není den aby se nepřišlo na novou babišovu optimalizaci daní - zlodějnu. Babiš ve skutečnosti daně prakticky vůbec neplatí.

8:17 babiš nezdaňuje příjmy z bydlení u své firmy zdarma. Jistě jste to také zažili zdanění nefinančního příjmu. Firemní auto, firemní bydlení nebo jiné výhody - ze všeho vždy a každý platí daně. Ne tak babiš. Ten se rozhodl , že vytuneluje celou Českou republiku a dělá to systematicky. Aktuální problém je, že prokazatelně neplatí daně z nefinančních příjmů od Agrofertu, potažmo spřízněných firem, které jsou vlastníky čapího hnízda. Babišovic rodina bydlí v jedné z dotací postavených budov a parazituje na našich daních. To vypadá na další trestní oznámeni, pokud počítáme správně je to jubilejní dvacáté trestní oznámení. Je dobré vědět, že ani jedno zatím nebylo ukončeno např. odloženo.

28. 3. TUNEL BABIŠ


Je libo státní firmu za 1% ceny ? zeptejte se babiše. Zdá se Vám nevýhodný prodej OKD za 4mld když byla skutečná hodnota kokem 16mld kč ? Tak co řeknete koupit firmu v hodnotě 4 mld kč za 20 mil kč něco podobného se povedlo babišovi. Koupil státní podíly v Agrofertu, které měly hodnotu 300 mil kč za 3 mil kč tedy za jediné procento. Pokud Bakala tuneluje krade - co potom dělá babiš ? Za tři mil kč koupil podíl agrofertu, který jen v hotovosti měl na každý babišův milion dva miliony hotovosti. Jinými slovy v první sekundě nákupu už babiš měl jen v hotovosti zpátky 5 mil kč. Tři vložil. Pět hned zpět. Kdo mu to tak výhodně prodal ? Je to jeho šikovnost ? Umění ? Nikoli. Ten podíl mu prodal stát prostřednictvím Spolany. Ta věc už bude promlčena, ten tunel už je promlčený. Proč chceme a máme ministrem financí největšího polistopadového tuneláře. Je tedy prakticky jisté, že už čtyři roky tuneluje i náš stát, že to dělá šikovně o tom není pochyb.

27. 3. Stát - finance a finanční ředitelství mlží


Poprvé po revoluci nemáme spolehlivý zdroj dat a jak se zdá stát nám lže i v minulosti se stávaly podivnosti, ale tentokrát jde o explicitní, zvýrazněnou lež a manipulaci s fakty. Ministerstvo financí a finanční ředitelství se našli jednají jako jeden muž a neuvěřitelně připomínají komunistické doby temna, kdy nic nešlo, čísla se cucaly z prstu a všechno bylo tak nelidsky složité a potřebovalo mnoho času. Hovno. To už tady jednou bylo. Není to složité a přestaňte nás krmit hloupostma. Chceme přesné informace a odchod babiše s celou skvadrou. Nezbývá než zpracovat porovnání statistických dat a mluvených projevů financí. Duben a květen na to padne.

8:30 tento týden bude ve znamení odborných a přesných údajů. Odborníci se začínají bouřit a jejich propočty nesedí na údaje státu. Budeme sledovat a souhrnně informovat. Také se nám blíží závěr policie pro čapí hnízdo (tento týden) a vyčkáváme závěr vnitřní tzv. policie EU OLAF

13:16 začněme se jmény. Aktuální stav země je podobný rokům 1988 a 1989 lidi ví, že je problém, ale neví kdo jej bude řešit. Tak se mrkneme n lidi, kteří jsou inteligentní, maji praxi a dobrý společenský kredit. Přesně opačný protí babišovi. Hlupákovi (byť relativně chytrému), člověku bez praxe s nulovým společenským morálním kreditem. Nejdřiv tipy, postupně budeme zpřesňovat Buzek, Goláň, Drzá Klára, Hornochová, Vladimír Opatrný, Sedláček, Jan Žežulka, Michal Horáček.

14:15 je to vtipné, ale do obchodů agrofert, rapaces, profrost se nově zamotala manažerka Sokolová (rapaces) údaje v jejím veřejném účetnictví nepasují na tvrzení babiše. Tedy křížové porovnávání nám nesedí, pánové... tady se klube velký, opravdu velký průser. Uvidíme. babiš ma živých celkem osmnáct trestních kauz, takže bude dva, tři roky veselo. Bude-li ve vládě, či politice. Jinak je nám ukradenej. Je to vtipné také s ohledem na jednu z prvních hlášek babiše - co ten kalousek ještě dělá v politice - vždyť byl jednou prošetřován policií :-) tak bába to má osmnáctkrát a nijak to s ním zatím nehejbá.

15:35 Martin Janeček je údajně lhář a lže v klidu lidem do očí. Martin Janeček je ředitel Generálního finančního ředitelství. Ze lži a lhaní ho obvinil aktivista Bláha. Dnes novinka. Jan Žežulka bývalý zástupce ředitele generálního finančního ředitelství se podrobně mrknul na údajné super zvýšení výběru daní po zavedení kontrolního hlášení a EET. A zjistil, že pokud vše za rok 2016 započte navzájem, dle tvrzení babiše a janečka, potom by musel být růst necelé dvě procenta. Což nebyl, někde je tedy očividně chyba. K té se nikdo ze státních úředníků nehlásí, jen stále opakují, že to je složité. :-) Tak ať tam kucí a holki nepracujou, když je to pro ně složité.

17:57 rozhodnutí policie v případu čapího hnízda se odkládá na neurčito. Důvodem je prozkoumání velkého množství dokumentů.


22. 3. Padl první trest, zaplatíme ho my


Evropská komise uzavřela první z řady vyšetřování vyměřila nám pokutu za Faltýnkův střet zájmů. Přirozeně chyba je na straně babiše a faltýnka. Pokud by se Vám snažili namluvit něco jiného.

7:28 v kauze babiš versus my lidé padl první trest. My zaplatíme 22 mil kč pokutu za Faltýnkův střet zájmů.

13:46 babiš uplácel langera a grosse ? Policie může zahájit prověřování dnešního tvrzení Kalouska o nabídce speciální politické spolupráce. Kalousek jako jediný ze tří oslovených odmítl. To dává logiku anomální nenávisti babiše ke kalouskovi. O speciálních vztazích mezi babišem, grossem a langerem běží šeptanda už několik let. Uvidíme. Mohl by se k tomu vyjádřit babiš, třeba by něco zase prozradil :-)

15:19 bylo by docela zábavné, kdyby se babiš sám proflákl jako největší ňouma mafián :-) dovolíme si tipnout, že dvou, tří týdnů zase něco ožije.

16:11 z toho jde odvodit, že první babišova lež v politice byla Myslím to upřímně. Nikoli ano, bude líp.

17:06 po pár dnech babišismu se vrátíme k eet. Jak už se stává dobrým zvykem naše slova jsou vesměs v budoucnu potvrzena - to nás těší - méně nás těší souvislosti odkaz: obchodnici-chteji-po-babisovi-nahradu-nakladu-na-eet , jde o výši nákladů, která nejde stáhnout pod dvacettisíc korun při pořízení a nejméně desettisíckorun ročně na režijní náklady. Babišových pět tisíc prostě bylo jen takové plácnutí.. to už u lháře babiše známe :-)

18:01 mysleli jste si, že dnes už bude klid ? hahahahaha ani náhodou - jak na sviňu dnes se rozjíždí babišova afera Afeed :-) :-) :-) to snad není pravda... do afeedu dal majetek z agrofertu a potom afeed prodal agrofertu TUNELING , podvod. Zatím nejlíp zdokumentovaný. www.kavarny.cz/eet nejen o eet - hledejte symbol eet a klikněte20.3. 9:35 DNES MIMOŘÁDNÉ zjištění

čapí hnízdo je od začátku podvod a babiš je od dnešního dne potvrzený podvodník.... info připravujeme, aktuálně studujeme info na neovlivni.cz Sabina Slonková má k dispozici jednoznačně usvědčující dokumenty... odkaz: http://neovlivni.cz/zlom-v-kauze-capi-hnizdo-od-zacatku-to-byl-podvod/

opět bude trvat dva až tři dny než se info dostane na hlavní strany všech deníků.
12:35 přidal se e15.cz, 13:19 Seznam.cz , zvolil opatrnou formu teď už to pojede... 13:57 Seznam.cz doplňuje přímo citaci, že jde o podvod, drsný, 14:07 ihned.cz, 14:09 čtk - ceskenoviny.cz tito všichni na hlavní straně. 14:12 idnes.cz asi na desáté pozici. lidovky.cz na třetí pozici a je to venku. 22.3. info proniklo všude.


Ve zkratce se jedná o zveřejnění nových okolností kolem čapího hnízda (rath?) , které konkrétně upřesňují průběh celého procesu zajištění dotace. Spis obsahuje dva negativní posudky posudkových odborníků na dotace - ty však nebyly zohledněny. Nově je také objasňována úloha babiše. Policie celou věc zveřejni do dvou týdnů...17.3. babiš dosáhl bodu zlomu

kdy by v právním státě už nebyl ministr a jistě by byl policii vyšetřován.

Přidáváme pouze toto - také deník iDnes celou kauzu včera zveřejnil v negativní rovině, nicméně popisuje ji podobně jako první zdroje Echo24.cz a jiné. Podstata zůstává stejná babiš vyvedl nezdaněné finanční prostredky z Agrofertu jen technický popis skutečnosti se liší. Podle těchto zdrojů měl prodat 80% Profrostu Agrofertu za necelých 600 mil kč a 20% manažerce za cca 20 mil kč. Toto doplňujeme jen pro upřesnění. A je dobře, že tuto informaci můžete nalézt na iDnes odkaz: Babiš - prodej akcií Profrost Agrofertu a Rapaces a protože v roce 2011 ještě iDnes nebyl pod vlivem Babiše a zprávy zněly docela jinak než dnes, mrkněte na info z té doby odkaz: Babiš - prská jako pepa z hospody, sám má máslo na hlavě o tom jak babiš tvrdí, že všichni berou úplatky, jen on nedává :-) trošku nelogičnosti už tehdy. A také mrkněte na jméno pod článkem, dost drsným a určitě přiměřeně pravdivým , to jméno je Martin Komárek.

Dále již tedy skutečně nepokračujeme, neboť vše došlo do bodu kdy řádná občanská společnost by nenechala více škodit zlořádovi. A ztrácí smysl více komentovat dvě ztělesněné zla české ekonomiky a politiky. Jen hlupák nevidí souvislosti. Takže milí čtenáři - starejte se. Fakta byla předložena. Když budete nečinní nic se nezmění a situace se bude zhoršovat.

15:47 výjimka - to nejde nezveřejnit. Sbírejte vyhozené termoúčtenky a s Drzou Klárou 1.května sraz s účtenkami před úřadem vlády.... odkaz: Nespokojení občané sbírejte vyhozené účtenky, drzé kláry mu je přivezou...

16. 3. Dnes návrat k eet z praxe


babišovi poprvé reálně hrozí odvolání z funkce do konce dubna musí doložit věrohodně financování svých soukromých obchodních a investičních aktivit

8:35 po hektických dnech se opět uklidníme a vrátíme k eet. babišovy kauzy ukazují na tři věci. babiš je hlupák. babišovi právníci drsně zariskovali. Nikdy nevěřte ani svým právníkům. Zdravý selský rozum říká jasně pokud sám sobě prodám bezcennou firmu za těměř miliardu korun, jen abych obešel placení daně z příjmu (neboť takovou transakci by mohl v čr udělat kdokoli z nás a nedělá z důvodů trestní postižitelnosti - je to podvod) je tady někdo blbec. babiš nebo právníci.

ok, zpět k eet. EET je tichá smrt malých firem, navenek se tváří, že je vše v pořádku, ve skutečnosti spotřebovává nervy, energii, čas a vytváří značné riziko pokut skrz vlastní chybovost.

9:55 omrkli jsme dvě konkrétní provozovny. Kavárnu s obratem do 1 mil Kč. a malou prodejnu pečiva na nádraží. Střední Čechy.

Kavárna doslova přežívá ze dne na den. Nicméně dělá radost dvěma majitelům a dvěma maminkám, které občas vypomáhají. Štamgastů je cca deset a známých co se občas staví je tady do stovky. K tomu cizí lidé, výlety atp.

1. výjimka z eet má smysl do 1 mil kč (v tomto roce, další roky plus inflace) Provozovny do takového obratu zpravidla vůbec nevytvoří zdanitelný zisk. EET vůbec nemá v takové provozovně smysl. EET hlídá něco co zde neexistuje. Babišova nabídka do 250 tis ročního obratu je blábol. Druhá nabídka o které se nemluví, ale také ji podal babiš a leží ve sněmovně - je naopak zbytečně vysoko - cca 1.7mil kč ročně.

2. EET, které v této provozovně nemá smysl bylo pořízeno do desetitisíc korun. Plus drobné výdaje kolem, servis atp. Internet musel být upraven, aby byl spolehlivější. Náklady ročně neklesnou pod dvacettisíc korun, včetně spotřebního materiálu. Z pohledu vlastníků je to doslova vyhozených dvacettisíc korun ročně.

3. ziskem v této kavárně je radost a provoz samotný, finančně podprůměrný měsíční příjem vyvažovala svoboda a práce bez dojíždění, pohoda. EET provozovatele nijak nenahlodalo k uzavření, ale vnímají EET jako nepromyšlené plácnutí. Babiše považují za podvodníka, který si prostě v životě nelámal hlavu s morálkou a je to bahno. Zisk zde vytvořený je malý a nepřekročí slevy a základy na daních. Věří, že zvítězí zdravý rozum a že po propočtení budou drobné firmy do obratu 1 mil a dvou zaměstnanců z EET vyňaty. EET pouze obtěžuje, nikomu nic pozitivního - v této kavárně nepřineslo. Takových provozoven bude v čr přes dvacettisíc. Dvacet tisíc zbytečných zhovadilostí, každý den.

4. chybovost a duplicity řeší ve velkém - několik denně, takže je to otravné. Důvodem je vůbec princip EET a nespolehlivý internet v místě. Denně ztratí necelou hodinu právě kontrolou EET. Ročně to bude až 200hodin. Tedy jen ve mzdě cca 40.000kč. Přirozeně kontroly si majitelé dělají sami a tuto ztrátu jim stát neproplatí. Objektivně tedy tuto malou kavárnu stojí eet do 60.000kč ročně.

11:20 mrkněme na docela malý prodej pečiva, už tady byl jednou zmíněn. Tato malá prodejna pečiva utratí za obu své životnosti jen za termopapírky přes čtvrtmiliónu korun.

Prodej pečiva na nádraží jediná majitelka, pracuje zde každý pracovni den a sobotu od 4:45 do 16:45 (provozní dobu jsme mírně upravili pro možnost identifikace)

1. když jsme viděli provozní dobu bylo nám hanba za babiše. On známý tím, že si pospí až do páte ranní (to už i my pracujeme) a paní tady čilá už po čtvrté hodině připravuje otvíračku.

2. obrat je tady podstatný argument pro nějakou formu eet. Obrat téměř čtyř mil kč. S nízkou marží - na rozdíl od kavárny. Nicméně pokud eet, tak zde je obrat odůvodněním

3. taková prodejna může eet provozovat jako součást účetnictví a skladu

4. internet a chybovost je řádově nižší, přes vyšší počet zapsaných dokladů - je na nádraží,má prakticky dokonalý internet. Nicméně i zde je nutnost chyby a duplicity řešit. Pořizovací náklady na eet dosáhly necelých dvacet tisíc korun. Náklady na chyby jdou na vrub paní účetní. Ta z eet radost nemá a právě pro chyby a duplicity nemůže babišovi přijít na jméno.

5. paní majitelka se o politiku nezajímá a její klienti se dělí na dvě skupiny. Jedni přímo babiše považují za zloděje, druzí mu fandí i kdyby byl zlodějem - dělá tady pořádek.

6. největší vrásky paní majitelce a prodavačce v jednom dělají doslova vyhozené peníze za účtenky - ty si nikdo nebere jdou přímo do koše. Každý rok vyhodí do popelnice až desettisíckorun. A to ji prostě vadí. Navíc ceny rostou, klidně to už příští rok může být dvacettisíc korun.

12:15 jen okrajově, babiš přestal dělat ramena a hrdinu. Do konce dubna sdělí podrobnosti svých příjmů, podvolí se premiérovi a sněmovně, vítej v demokracii žvanile. Sněmovní mandatový a imunitní výbor si babiše předvolal z důvodu chybně nahlášených příjmů. babišovi začíná docela nepěkný rok.

12:43 ! z prodeje Profrostu se klube podvod, docela dost velký podvod babiš, bohužel pro něj, prodal Profrost (jednu z firem na které zázračně zbohatl) manažerce sedmkrát levněji. Pokud by ve hře nebyly daně a daňový podvod, tak o nic moc nejde, ale takto jaksi nechtě ocenil a zdokumentoval reálnou hodnotu Profrostu. A jde tady o způsobenou škodu na daních v řádu desítek miliónů korun. To ojebávání se už blíží celkem k půlmiliardové škodě v součtu všech ojebávaček. Jinak je tady podobnost s klasickým tunelem a zajímavá podobnost s tzv. karusely.

14:09 dnes poprvé viditelně zpomalilo EET API a odezva je celé dopoledne nadprůměrně až kolem půl sekundy. To je dostatečné, ale už obtěžující. Důvod je neznámý. 169.920, 133.289, 477mil (reg, přip, účtenek)

14:29 vlastně bych rád napsal, že agrofert a babiš vstoupili na tenký led, jenže skutečnost je jiná. Oni vstoupili pouze s pocitem, že půjdou na tenký led. A to je nová úroveň břídilství. Když např. někdo vykrade auto - rozbije okno. Je na tenkém ledě rizika, že bude vypátrán. Když však uděláte to co babiš a agrofert, tak to musím přirovnat k nacismu a jeho pečlivě zpracované evidenci. Podobnost babiše, jeho vystupování a demagogie tak nabrala nový nevídaný rozměr - on se snad tím fašistickým německem opravdu inspiruje !

Oč jde ? Je to až neskutečně jednoduché. Babiš vlastnil 20% Profrostu a prodal ho za půl miliardy. Majetek 100% Profrostu po odečtení všech závazků byl cca (opravdu jen dva mega) 2mil.kč. OK nějaké know - how. třeba i miliarda, proč ne. Jenže on ten kupující - Agrofert - potom co koupil od babiše 20% za půl miliardy - tak stejných 20% prodal za ( A TADY je ten nikoli tenký led, ale chybějící led, na který je pokus choditi zajímavým ) za - nekecej - 20 mil kč. jinými slovy prodělal obratem 480mil kč. Divné ? Podle všeho usvědčující, ale hlavně a TO MĚ POSER opravdu pečlivě, rozumíte - PEČLIVĚ - zdokumentováno.

na západ od nás by už za hodinu nebyl ministr. a večer by trávil ve vyšetřovací vazbě aby nemohl ovlivňovat svědky, což se ku.va teď v agrofertu ve velkém děje.

je 14:57 EET a babiš by se pro dobro republiky mêli brzy stát historií.

15. 3. babiš podvedl stát - tvrdí poslanci


babišovi poprvé reálně hrozí odvolání z funkce do konce dubna musí doložit věrohodně financování svých soukromých obchodních a investičních aktivit

17:22 poslanecká sněmovna poprvé vystoupila ve většině proti babišovi a přímo ho označila za podvodníka, který musí do konce dubna věrohodně doložit financování svých soukromých investičních aktivit.

18:02 zvyšujeme pravděpodobnost, že babiš bude obviněn alespoň z jednoho trestného činu na 58%, zvyšujeme pravděpodobnost, že bude odsouzen na 45%. Dále OLAF snižujeme na 65% rozhodnutí, že jde o podvod - důvodem bude aktuálně jistě zvýšená aktivita týmů kolem babiše jej vyvinit. Evropská komise vrácení dotací čapák zvyšujeme na 85% - může vyrovnávat rozhodnutí OLAF. Česká policie čapí hnízdo - zůstává 65%

zrušení EET třetí a čtvrtá vlna zvyšujeme na 50% , úpravy EET zvyšujeme na 70%, úplné zrušení EET pro drobné podnikatele zvušujeme na 40%

14. 3. Babišův karusel šetří policie


babišův neaudit odhalil soukromý karusel policie sama zahájila šetření

8:49 zcela objektivně se kolem babiše stahuje smyčka. Přesněji babiš si stahuje smyčku sám každou další vlastní aktivitou. Pravděpodobně vůbec nepochopil smysl politiky. Odstranit méně schopného. Běžná věc v jeho podnikání se mu v politice vůbec nedaří a otáčí se proti babišovi. Objektivně nejde vidět pozitivní vyřešení - pro babiše pozitivní. Každý novy projev, důkaz, argument otevře dvě, tři, čtyři nové témata, problémy, potencionálni podvody, trestné činy. Je to až absurdní.

11:10 babišovy zřetězené nákupy a prodeje vlastních firem vlastními firmami jsou na všech zpravodajských kanálech, serverech. Jen lidovky a idnes mají hlavní zprávu dne Bagr zapadnutý v bahně - jak symbolické nebo až Freudovské ?

12:38 EET 168.604, 131.377, 436mil. (reg, přihl, účtenek) jsme zhruba na 40% státem avízovaného počtu firem první a druhé vlny. Denní průměr se drží poměrně stabilně kolem 12 mil účtenek. Dvě tatry dřeva. Až 40 tun. Za rok necelý jeden tisíc tater dřeva. Vyhozených do koše - má to nějaký smysl ?

13:30 poměrně přesně se nám daří odhadovat postup v kauze babiš. Připomínáme v nejbližších dnech výsledky OLAF, Evropské komise a Policie České republiky k čapímu hnízdu. OLAF rozhodne na cca 70% podvod. Evropská komise 80% povinnost vrátit dotaci, Česká policie 65% zahájí vyšetřování dotačního podvodu. Na sázku to není, ale na klidné spaní také ne.

14:11 kauza babiš se blíží k vrcholu. Tentokrát to nebude doztracena. To je i důvod proč si trošku dáme oraz. Odpočinek prospěje věci. Nebude-li zásadní info nebudeme přidávat další příspěvky. Nastal čas věc dotáhnout pořádně do konce. Zatím pěkný den, odpoledne.

16:08 sněmovna vnímá obchodní postupy babiše jako podvod. Politické důsledky mohou být masivní. Zítra proběhne mimořádná schůze poslanecké sněmovny. Je jasné, že i policie bude nyní odvážnější, bude-li cítit politickou podporu. Tak funguje demokracie. Aktuální kauzu zvyšujeme na 50% což je významné. Negativni následky vůbec vstupu babiše do politiky zvyšujeme na 40%

13. 3. Babišův audit není věrohodný


Podvody Babiše se prohlubují, zamotává se do vlastních vyjádření

8:09 nejvíc zatěžuje eet drobné a nejmenší podnikatele. Nevhodný technický princip eet dělá největšï problémy nejmenším. Důvodem jsou duplicity a nezapsané doklady. Velké společnosti mají nadstandardní připojení k internetu a týmy, které obsluhují účetní systémy, potažmo eet. Nejmenší firmy naopak používají - z logiky věci - nejhorší a nejméně spolehlivé připojení k internetu. V kombinaci s nejlevnějšími systémy eet se jedná o doslova smrtelnou kombinaci. Řešení množství chyb a duplicit může vzít i několik hodin denně.

10:03 Babišův audit není věrohodný. Auditorské společnosti konstatovaly, nevhodnost postupu a audit přímo prohlásily za zprávu bez auditorských zvyklostí a neodpovidajíci mezinárodnim standardům. Jinými slovy babis mává lidem před očima jen cárem papíru. Pochybnosti nerozptýlil, nevysvětlil, naopak vyvolal řadu nových otázek.

12:03 v důsledku EET zavřelo přes desettisíc provozoven nebo firem. Čísla nyní upřesňuje statistický úřad. Jedná se o největší útok na svobodné podnikání od roku 1948. Veřejnost tupě opakuje slova podvodníka babiše o tom, že podnikatelé jsou zloději a kradou.

12:20 novináři se probouzejí a kauzu babišových chybějících financí na nákup agrofertu, založení hartenbergu a po té zakoupení dluhopisů začínaji pitvat ze všech stran. Jsme zvědaví jak se vykroutí z těchto faktů.

13:28 a otázky se rozrůstaji, úplně jsme zapomněli na Palomu :-) ano i tu přeci podvodník babiš musel koupit a zaplatit. Agrofert, Hartenberg, Paloma, dluhopisy - kdepak na to vzal ?

15:24 postupně by se měly přidávat další média. Právě teď Hospodářské noviny a iHned.cz. Celá kauza má bezprostřední vliv na eet. Pokud babiš padne nebo bude dokonce obviněn z podvodů bude se eet plně nebo do určité míry přehodnocovat. Aktuálně přibývají otázky kolem cyklického financování s cílem ošidit daně. Nákupy vlastních firem vlastními firmami je obdobou karuselových podvodů na DPH.

19:58 trvalo to, ale je to v mainstremu. Seznam.cz jako hlavní zprávu večera pustil babišovu kauzu. Trošku jsme si museli počkat, teď uz to jde mezi lidi, pomalu, ale jistě.

20:20 e15.cz a máme to komplet. Ještě babišovy idnes a lidovky. Kauza dluhopisů se rozjíždí znovu od začátku. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by dojít až k vládní krizi nebo odstoupení babiše. Co je asi pravděpodobnější ? Pro dnešní den, dobrou noc :-)

10. 3. Babišův agrotec opět vyšetřován a obviněn


Babiš byl komunista s mimořádnými výhodami, věděl o vraždách a mučení

15:45 ! odkaz: Babiš obviněn - i DNES nečekaně rozhodl vrchní soud a zamítl zastavení trestního stíhání za úplatky Babiš je tak nyní ve stejné situaci jako Rath a je s podivem, že může nadále vykonávat svou funkci. Babišova firma Agrotec je obviněna z uplácení. Dále jsou obviněni manažeři Agrotecu Pavel Richter a České pošty Patrik Zeithaml. Způsobená škoda Babišem je 34 mil Kč.

16:39 ! NEUVĚŘITELNÉ JAK SE SERE TAK SE SERE odkaz: Babiš byl konfident STB - kauza ožila to nemá smysl komentovat. Pracovník zahraničního obchodu s mimořádným vlivem, kádr a komunista v nejlepších létech aby nebyl stbák - pravděpodobné asi jako když si vsadíte na hlemýždě, že nezatáhne oko, když mu na něj máknete - JISTĚ, ŽE BYL ten slizák STBÁK. Sám se nazývá hovadem a prospěchářem a nebude STBák ? to nesedí ne ?

Dnes jsme měli v plánu Vás nechat odpočinout, ale to jsou doslova pecky...

17:16 audit. babiš vydělal od roku 1996 - 2017 2,4mld kč. Takže za co koupil Agrofert (3-4 mld.kč) , za co založil sróčko Hartenberg (1mld) , za co koupil dluhopisy (1,5mld) ? Schází mu cca 4mld. kč. Příští týden bude veselo. Pěkný víkend. Jo a z čeho žil ?9. 3. Konec týdne - souhrn


Babiš byl komunista s mimořádnými výhodami, věděl o vraždách a mučení

8:24 ! Mimořádně pozitivní zpráva Babiš se stává neoblíbeným politikem. Průzkum veřejného mínění poprvé po třech létech ohodnotil Babiše za jeho práci a zvrátil jeho rostoucí oblíbenost. Celých 48% občanů považuje babiše za neoblíbeného politika. Je to poprvé kdy se zvrátil trend. Pouze 43% občanů považuje babiše za oblíbeného politika. Jsme u změny trendu. Vtip je v tom, že média i veřejnost budou několik týdnů stále opakovat, že je oblíbený - to je setrvačnost společného názoru. Tato setrvačnost odezní poměrně prudce. Aktuálně bude pár týdnů oscilovat mezi těmito hodnotami, tedy cca od 43% - 55% Potom už bude stačit jen drobnost aby důvěra byla plně zlomena. Podobnost s kácením stromu není náhodná. Vše do času. Aktuální setrvačnost, která v médiích bude subjektivně (nikoli objektivně) babiše vyzvedávat podpoří naši stranu a zvětší aktivitu proti zlořádovi. Děkujeme Vám za podporu.

10:10 tak se mrkneme na skutečné první výsledky EET. Kvartál, tři měsíce máme za sebou, podíváme se jestli jsme my lidé na eet vydělali nebo prodělali. babiš nám mává před obličejem super výsledky, stát je na tom prý excelentně, tak se podíváme k zemi k nám k lidem jestli je to pravda nebo ne. OK. Průměrný měsíční náklad každého z nás včetně dětí a důchodců je cca 10.000,-Kč pod tuto částku se nejde dostat. Deset tisíc každý měsíc určitě každý z nás musí zaplatit. EET nám přineslo zdražení cca 5% až 10%. Budeme k babišovi hodní a započteme jen 5%. Každý měsíc, každý z nás přišel vlivem EET o 500,-Kč. Nejméně. Za tři měsíce, každý z nás přišel o 1.500Kč. Samozřejmě i každý volič babiše přišel o jeden tisíc pětset korun. Poděkujte strýčkovi. Kolik to dělá celkem. Je nás deset miliónů. 10mil x 10tis = 100 mld Kč. Sto miliard korun českých každý měsíc utratíme za přežití. Za tři měsíce jsme utratili třista miliard korun českých. Nejméně. Vlivem EET se zvýšily ceny o nejméně 5% (nezapočítáváme devalvaci ČNB) tedy všichni společně jsme za nádherné tři měsíce, kdy nám před obličejem neustále mává úspěšný soudruh babiš svými úspěchy - my , každý z nás, naše peněženka, jsme přišli o pěkných 15miliard korun českých. Děkujeme strýčku babiši. Ministr financí to umí - už víte proč máme bohatý stát plný chudých lidí. Vy jste blbci, protože volíte kreténa. Ten účet 15mld korun není konečný. Ještě je tady stotisíc firem, které si za cca 2 mld korun koupily EET. Tyto dvě miliardy jsou peníze vyhozené oknem. 15 mld + 2 mld = 17.000.000.000,-Kč 17 miliard korun je pryč. Z našich peněženek, nikoli státních. To jsme je rovnou mohli poslat sátu na účet a nedělat s tím takové caviky a cvíčo. Jste spokojeni ? Máte co jste chtěli. A teď víte proč se máme hůř a ne líp. Protože je logické, že vydělat peníze může jen něco co Vám do peněženek peníze přinese, NE NAOPAK. Investice do technologie, do lepší dopravy (např lepší návaznost spojů), silnice máme zdaleka v nejlepším stavu za celou existenci našich republik, ale budujme dál, proč se zastavila výstavba dálnic. Školství očividně potřebuje držet krok - investujme. Někdo tady je neschopný (ale všehoschopný) a chtěl by být premiér. To by jste museli být všichni padlí na hlavu. Pokud souhlasíte, tak prostě lajkujte. Pokud chcete přesnější výsledek, tak si ho prostě spočtěte a když nesouhlasíte, tak jste blbec - zalezte si někam kde budete mít klid a celé si to znovu propočítejte. Je to jednoduché a výsledek je jednoznačný.

12:00 167.441, 128.085, 378mil (registrovaných, připojených, účtenek) asi tak.. ..už se nikdo nový neregistruje. Z očekávaných třistatisíc se nepřipojila víc jak polovina. debakl. To jsme zvědaví nad čím bude ministerstvo financí jásat :-)

14:00 aktuální info z praxe potvrzuje prakticky neřešitelný problém s duplicitami, zatím není jasné jak se tato věc bude řešit. Podobně máme z provozoven hlášení o problémech s nezapsanými doklady. Pokud není doklad zapsán do 2 sekund do eet, je POVINNOST jej nahlásit do 48 hodin. Víme jistě, že tuto povinnost plní jen málokdo. Provozovatelé kaváren, barů, restaurací věnujte tomu zvýšenou pozornost. Finanční správa bude opět zákeřně na této jejich vlastní chybě dusit a především pokutovat Vás. Pokud Váš poskytovatel eet zná řešení, napiše nám, děkujeme.

16:00 dnes a tento týden končíme, jedeme omrknout kavárny budeme mít info z první ruky. Pozitivní i negativní reakce. Podělíme se pravdivě. Zítra má babis doložit původ majetku, uvidíme co s tím nakonec vykouzlil. Přejeme Vám pohodový pátek a pěkný víkend a zvažujte sami zda-li to myslí bába dobře nebo špatně. Díky za pozornost.

18:24 ! MIMOŘÁDNÉ OZNÁMENÍ ! Evropský účetní dvůr považuje čapí hnízdo za podvod ! Dotace musí být navrácena ! Toto stanovisko je nezvratné. Nyní podle zákulisních zpráv Evropská komise v nejbližších dnech rozhodne (již jen formálně) o povinnosti vrátit dotaci. Pozor toto není tzv. policie OLAF ! Česká policie a OLAF celou věc prošetřují v trestně-právní rovině.

8. 3. Svět podle babiše


Babiš byl komunista s mimořádnými výhodami, věděl o vraždách a mučení

8.3. 8:57 komunismus = fašismus = terorismus, tři lidské postoje, které jsou si v jádru rovny. Mají stejné vzorce chování a neuděláte chybu, když mezi ně vložíte rovnítko. Základem je nenávist a lež. Je zvláštní, že vždy je stejný průběh a náběh sympatií. Babiš využil stejně jako hitler nebo isis aktuální nespokojenost, použil líbivé lži a nekompromisně se dere dopředu, volí úskok, lest, lež a rozpoutává nenávist. Tu a tam vyjadřuje svoje jednoznačné sympatie k fašismu, komunismu nebo terorismu. Vždy volí taková slova aby zaujal a ujistil svoje příznivce, že cikání maj makat, kdysi se měl dobře a migranty tu nechceme. Podívejme se na svět podle babiše. Na jeho měřítka. Jaké to je když je prospěchář babiš hovado. Přesněji urputné hovado. Jako první použijeme oblíbený babišův protipól poslance Kalouska. Kalousek byl jednou prošetřován policií. babiš pokud může, tak to zdůrazňuje. Ovšem babiš byl prošetřován policií za svúj život víc než dvacetkrát a jen v dobé kdy je ministrem financí běží osm závažných podání - prošetřování. Deváté postoupilo do vyšetřování a bylo sděleno obvinění. Po roce bylo soudem zastaveno, přestože trestný čin se stal a jak soud , tak státní zástupce to konstatovali. babiš se vyvinil zápisem, ale nevyvinil svého zaměstnance, který bude odsouzen. babiš přesto nemá problém pohybovat se mezi lidmi a smát se. Jeho kolega, vedoucí pracovník mu vydělal několik miliónů korun a bude odsouzen a potrestán. Tak začíná svět podle babiše.

10:24 začátek byl varující. babišova družka, kterou babiš všude vydává za manželku (lže ve všem) při příjezdu z USA neproclila přivezené zboží, prý nevěděla a prý maličkost. Je debilní ? Každý ví, že se platí cla a daně při přejezdu hranic. Manžel, ehm druh babiš ji neupozornil ? Souběžně proběhla zpráva o tom jak babiš slil herbicidem několik stovektisíc metrů vzrostlé pšenice, těsně před sklizní. Prý práce řádného hospodáře. Konkurenční boj. V dobré zemi by si za slití vzrostlé pšenice herbicidem už nikdy ani neškrtl. Tak musíme složitě bojovat s druhým debilem. Protože, jak říká krna - jsou prostě debilní. Víte kolik tun jídla - pšenice kokot babiš zničil ? To Vám všem připadne jako OK? Ano lidské emoce se víc budou pohoršovat nad slovem kokot než nad pár set tunami pšenice. Takže milí a vážení emoce stranou a zapojte mozek. Máme tady škodnou.

12:00 zdravý selský rozum. Na tento zpúsob přemýšlenî se babiš odvolává neustále. OK. Pohledem zdravého selského rozumu. Rok 2014 na politickou scénu se dere nový politik, úspěšný podnikatel, podrobnosti jeho vzestupu neznám. Nesoudím. Stejně jako ostatní jsem znechucen grossem, topolánkem, nečasem, rittigem už to trvá dlouho a chce to změnu. Věřím slušným lidem Janečkovi, Jančurovi, Krausovi, Bernardovi. Babiš má jejich podporu a všichni tvrdí, že je čistý a schopný - to je sen. Pár dnů na to nevěřícně koukám na dokument, kde se babiš chová jako tupec, vypadá jako tupec, rozhovor ukončí slovem kurva a do toho všeho se na kameru přizná, že úplně obyčejně ojebal evropskou unii na dotacích pro čapí hnízdo. Zdravý selský rozum mi řekl, že v tomto okamžiku měl babiš vypadnout z vlády a politiky. Není žádný rozumný důvod aby babiš byl v politice po tomto bodě. Zdravý selský rozum tedy mluví jasně - babiš není čistý s klukama v politice se dobře zná a bude pokračovat a jako oni škodit. To říká zdravý selský rozum. Myslíte si něco jiného ?

14:00 dotace. babiš před vstupem do politiky bral dotace v řádu jednotek miliard. Jeho pseudopodnikání by bez dotací nefungovalo. babiš po vstupu do politiky až zdesetinásobil příjem dotací. babiš není ani podnikatel ani investor je to jen obyčejný parazit. Po započtení dotací nikdy nezaplatil ani jedinou korunu na daních, sociálním nebo zdravotním pojištění. Bez dotací bylo zdanění jeho miliardových příjmu jen kolem 3% . Průměrný volič babiše má zdaněnou mzdu až 60%. Volič babiše musí být docela idiot.

16:00 babišovy schopnosti a složky. Babiš umí dokonale blafovat, je naprostý amatér ve lhaní. Lži si navíc sám odstřelí veřejně, až je to zábavné. Blafování a lež má babiš vždy podloženou pádným argumentem nebo přímo složkou. Složka mu mimochodem taky moc nepřidala, protože pár složek s babišem - burešem vedla slovenská i česká stb. Zpátky k babišovým schopnostem, jeho přednost je, že ho jeho činnost a nebudeme to nazývat ani prací ani řemeslem, jeho činnost jej samotného baví a dělá mu radost. Ať je to činnost negativní nebo pozitivní. Spí jako každý normální člověk, ale umí prodat to, že sem tam někomu zavolá v pět ráno nebo ve dvě v noci. Pro někoho neomalenost, pro babiše argument, že nespí. Jenže on spí, spí tu a tam, když se nudí tak spí a v souhrnu si spinkne stejně jako každý jiný. Je obecně známo, že není v práci tolik jako ostatní a všeobecně se vyhýbá rutinním povinnostem a nikdo neví kde je - prostě spí i ve dne. Jazyková vybavenost - veřejně se chlubí, že mluví čtyřmi jazyky - upřimně v jeho věku a postavení by těch šest mohl umět a snad nepočítá do čtyř jazyků češtinu a slovenštinu. Právě dnes se chlubil jak je ve všem schopnější a nepotřebuje tlumočníka. Vtip je v tom, že v oficiální rovině tlumočníka na mezivládní úrovni potřebuje už jen pro formální stránku věci (např. premiér) , protože odborné výrazy je potřeba přeložit precizně. A jisté je jedno babiš odbornost a odborné pojmy neovládá ani v mateřštině ani češtině - je tedy JISTÉ, že je neovládá ani v jiném jazyce - to by si je odvodil. Odborné názvy povětšinou naše jazyky přejímají z jazyku světových. Tedy babiš je možná všehoschopný, určitě není schopný. Důkaz ? Veřejná debata s Niedermayerem byla pro babiše naprosté fiasko a používání odborných pojmů byl debakl. Jako kdyby se hrobař naučil pár odborných frází a střílel je tu a tam bez jakékoli logické vazby, jen pro výstavbu ega před tupějšími. Užití a záměny odborných slov jako dluhopis, emitent, vystavitel, příjemce, vystavil, uplatnil, akciová společnost jsou skutečně primitivní základ, kde není možné plést seno s trávou. Nedokážu si představit, že by měl fundovaně hovořit o slámě, či sečce nebo dokonce mlátu. Tedy indosamenci, uplatnění, na řád nebo snad rubu. A to je jen střed. Babiš umí říct, že ví a umí, ale lže. Neví a neumí, jeho jediný zájem je udržet svou moc a postavení, které obé jsou příliš vratké a nejisté. A protože to ví, má pomůcku, udělá si na Vás složku :-) a postupně sbírá informace i lži a pomluvy. Hodí se mu cokoli. Ví, že stačí blafovat a jen tak plácat a protivník se zalekne. Nebojte se babišových složek - s čím kdo zachází na to schází.

18:00 babiš a jeho volič. Spojuje je průměrnost a nekritická naivita. Potom už je to jedno. Dělník, úspěšný podnikatel, neúspěšný podnikatel, státní zaměstnanec - nic z toho nerozhoduje. Jediné co je spojující je naivní víra v mediální autority (neověřené) promítnutí vlastních cílů a jakýsi neoromantismus, kdy zbožňují toho svého supermana. Má to pár drobných vad. babiš je až moc průměrný a nijak zvlášť talentovaný - pokud nepočítám talent s úsměvem a pohledem do očí ojebat druhého, být šmejdem - a ta průměrnost je úžasně spojující. Všechno je najednou takové společné, je náš, je z lidu. Faleš na faleš. Faleš je také to co tento neharmonický a rozladěný vztah nakonec ukončí. To zas bude smutku. Nicméně pro zdravý rozvoj společnosti jen dobře. Chcete si to užít teď hned ? Žádný problém - sledujte to při šálku kávy s odstupem, ještě to bude hodně zajímavé...7. 3. Úspěšnost EET


Úspěšnost EET má jediné měřítko, celkový výsledek, nikoli jen daně.

7.3. 8:28 Znehodnocení měny, pokles úrovně na rozvojovou a růst korupce tak nás hodnotí okolní svět. Naopak ministerstvo financí neustále doslova chrlí důkazy o tom, jak se máme lépe. Nemáme. Když se koukneme kolem sebe vidíme stagnaci a pokles životní úrovně proti rokům 2010-15. Celkově se zhoršila nálada mezi lidmi, vesnice se brutálně vylidňují, v městech na okraji zájmu vládne opět šedivá a masa až pětisettisíc lidí je na pokraji chudoby s nedostatkem naplnění základních lidských potřeb. Zároveň se blížíme 100% zaměstnanosti. Něco tedy bije do očí a není v pořádku. Protože tato doba připomíná reálný socialismus s všudypřítomným heslem radosti a úspěchu, které kontrastovalo se skutečností - použijeme stejné prostředky jako v osmdesátých létech. Proti lži a nenávisti postavíme holá fakta a skutečnost. Jako první se zaměříme na fakta kolem EET. Skutečnou úspěšnost / neúspěšnost. Náklady a společenskou újmu. To bude práce na celý tento týden. Ze včerejší demagogie nám zbyla hláška o tom jak EET bezvadně funguje. Proč to je demagogie ? Protože u EET není podstatná technická funkčnost , podstatný je ekonomicko-společenský výsledek. Funkčnost nákladního vozu nemá souvislost s účinnosti léčiv, které veze. EET je jen dopravní prostředek. Ten bude udržován za každou cenu, jen aby zásilka byla doručena. My se koukneme na tu zásilku. Nebudeme hodnotit technickou funkčnost, ale skutečný výsledek pro nás - pro lidi. Ve zkratce můžeme říct, že se jedná o první velký konflikt se zárodkem umělé inteligence, protože co si budeme nalhávat, to čemu nás milý pan Babiš (jak sám o sobě upřímně říká - urputné hovado a prospěchář - a tomu opravdu věříme) tedy Babiš vystavil je propracovaná technologie vedena mnoha týmy za pomocí sofistikovaných pomůcek na hraně umělé inteligence. Zatím prohráváme a baštíme návnadu i s háčkem. Tedy my jako společnost a stát.

10:13 k porovnání úspěchů budeme potřebovat fakta. Zdrojů máme několik. Český statistický úřad, statistiky ministerstva financí (tento rok s neočekávaným zpožděním - stále ještě nejsou na stole), veřejné služby typu hlidaceet.cz a také prosté křížové součty a rozdíly, které nám chybějící data mohou poskytnout. Podíváme se na reálné náklady eet proti realným ziskům z eet. Jak na straně státu, tak na straně jednotlivce. Přičemž už hrubá kalkulace z hlavy ukazuje - pokud malý prodejce pečiva vyhodí, každé tři až čtyři hodiny jeden koutouček termopapíru za 20kč do koše - že je tady něco špatně a zhruba dvacettisíc kč vyhozených do koše na jedno průměrné místo ročně by mělo zaujmout naprosto každého. Od voliče dělníka přes voliče vzdělaného doktora až po voliče se superinteligencí, který normálně stoji zcela mimo veřejné dění. Pokud Vás tedy nenechala chladným první informace - první fakt - přistoupíme k čemu ? K ověření. Je to pravdivý údaj ?

12:06 malý prodej pečiva u nádraží v maloměstě. Majitel/ka zároveň v prodejně pracuje od 6:00 do 16:00 až 18:00 šest dní v týdnu. Vyřízení jednoho zákazníka trvá kolem 1,5 minuty. Vytížení je zhruba 75%. Budeme počítat spodní hodnoty. 10hodin denně = 600 minut. 75% = 450 minut. 1,5 minuty na jednoho zákazníka = 300 obsloužených denně. Každý by si měl převzít účtenku. 99% osob účtenku nepřevezme jde ihned do koše. Velikost účtenky je cca 57mm x 20cm. Přepočteno na m2 0,057m x 0.2m = 0,0114m2. 300 x 0,0114 = 3,42m2. Nebo 300 * 0.2 = 60m délky. Kotouček má 18m. 60/18 = 3,33. Denně spotřebuje malá prodejna pečiva nejméně 3 kotoučky termopapíru. Reálnější jsou 4ks. (Podle dotazu ve skutečné prodejně). Za týden vyhodí do koše malá prodejna pečiva (obchod cca 5x2m) 24 kotoučků termopapíru s jedovatým Bisfenolem A. Termopapír není recyklovatelný. Jedná se o ekologickou zátěž, která není nijak vyřešena. V řeči peněz se jedná o náklad, čili ztrátu prodejny 120Kč / týden. 6.240,-Kč za rok. 62.400 za deset let. Životnost takové prodejny s jedním majitelem je cca 40let. Za 40 let eet na jediné této malé prodejně vytvoří náklad - ztrátu 249.600,- čtvrtmiliónu korunčeských. Nejméně. Vzhledem k inflaci půjde o částku do 1 mil Kč. Vítejte ve světě počtů hovada babiše. Nikoli 5 tisíc korun, ale jistě a potvrzeně od 250.000Kč do 1 mil Kč za dobu životnosti prodejny jen za kotoučky termopapíru. Není započteno zařízení, servis, energie a mzda (ušlý zisk) za obsluhu zařízení. Pokud započteme veškeré náklady bude částka jistě přesahovat 500.000,-Kč a po započtení inflace se určitě dotkne 2mil Kč na tuto jednu malou provozovnu. Obchod prodávající pečivo. To chcete ? Jste normální ?

Zajímá Vás celková spotřeba papíru, dřeva a jedovatého Bisfenolu A ? Pro přepočty používáme zdroj www.fb.com/DreveneEET termopapír gramáž 55g/m2 účtenka šířka 76-80mm nebo 57mm průměrná délka účtenky cca 20cm tloušťka 0.06mm = 60 mikronů, kotouček 57mm/40 průměr role/12mm dutinka / návin 18m. Cena 5Kč k 7.3.2017. Zdroj web dodavatele atwill, není jasný obsah bisfenolu A. Pokud je atwill nedostupný je možné najít relevantní informaci na https://termo-kotoucky.heureka.cz/

14:12 167.138, 126.751, 365mil. (registrovaných, připojených, účtenek). Včera 352mil. účtenek. Za jeden den vystavených 13mil účtenek. Tentokrát použijeme pro výpočet průměrnou délku 30 cm. Za jeden den jsme spotřebovali 3.9 mil metrů termopapírové pásky tj. cca 4000 kilometrů termopapírové pásky za jediný den, eet nejede ani na třetinový výkon a my doslova zasereme naši pěknou zem čtyřmi tisíci kilometry bordelu, za jediný den. Tak proč tady děláme ekologické hurá akce ? To položíme deset pruhů termopapírové pásky s jedem Bisfenolem A napříč celou republikou. Nikomu to netrkne, že je tady něco špatně. Když to vydělíme 18 metry á 5kč - 4mil / 18 = 222.222 kusů x 5 = 1,111mil kč cca denně za termopapír. ročně jen za termopapír naše ekonomika vyhodí 500 mil kč. Půl miliardy. Kolik to je mateřinek, škol nebo nemocnic ? EET by musela generovat nám všem i státu na daních alespoň 20mld, aby to vůbec bylo možné ekonomicky obhájit. Ekologicky ani tak ne.

14:38 ! MIMOŘÁDNÉ OZNÁMENÍ babiš již podruhé odložil zveřejnění infa o nabytí majetku včera navíc byla zveřejněna informace (forum24.cz) o nedostatku finančních prostředků na bezprostředně po sobě jdoucích obchodech. Nákup Agrofertu, sróčka Hartenberg, které babiš vydává lživě za fond a nákup dluhopisu. Musel by použít jedny finanční prostředky na tři různé obchody, tedy podvádět a pozměňovat účetnictví.

16:04 pokračujeme, mrkneme se kolik tun papíru spotřebujeme. 13mil účtenek denně. Průměrná délka účtenky 30cm. Šířka 57mm. 13.000.000 x 0,3 x 0,057 = 222.300 m2 termopapíru denně. Gramáž je 55g/m2. 12.226kg - dnes jsme spotřebovali 12 tun termopapíru. Do přírody jsme uvolnili kolem jedné až dvou tun Bisfenolu A jedu, který ovlivňuje např. autismus. Budeme tedy sledovat počet narozených autistů - společně se zavedením EET se počet dětí s různými vadami prostě zvýší, děkujeme strýčku babiši, máme křivé nožičky a nedovyvinutý mozek, ale máme EET - a to je SUPER. Zpět k lesům 12 tun termopapíru - tj. cca 20tun základního papíru a to představuje cca 40tun dřeva.
Za rok spotřebujeme při aktuálním třetinovém provozu EET 4.380 tun termopapíru a na jeho výrobu spotřebujeme 13.140tun dřeva. V plném provozu nám EET spotřebuje až 50.000tun dřeva. To je zhruba 2 až 10 tisíc rodinných domů ročně. Nebo komplet všechny parky a lesy v Praze i s pařezy a kořeny. Jen pusto a prázdno. Každý rok. Ještě chcete EET ? To Vám muselo asi přeskočit.

18:00 babiš je ze stejného těsta jako Gross, Sobotka, Kalousek, Nečas. Jen nás všechny mnohem víc ojebává. Potřebujeme větší zlo ?

6. 3. Demagogie v praxi


Jak to na Vás soudruh Babiš hraje ?

5.3. 18:56 Důkladné prověřování majetku babiše přineslo několik nových otázek. Babiš nebyl původně vlastník Agrofertu. Za co koupil několikamiliardový podíl. Babiš v době kdy kupoval Agrofert a po té dluhopisy, zároveň vložil několik miliard do fondu co se zjistilo, že není fond, ale obyčejné sróčko. Jinými slovy použil stejné 2 až 3 miliardy na tři různé nákupy. v této souvislosti se zjistilo, že ze svých příjmů zaplatil daně, sociální a zdravotní pouze ve výši do 3%. Běžná zátěž zaměstnance je až 60%. Pokud započteme i dotace, potom babiš jako vzor příliš nepůsobí. Víc jako parazit.

8:00 tento týden již pohodově co dvě hodiny. Aktuálně www.forum24.cz zveřejnilo tajnou zprávu připravenou tajnými službami před privatizací státních firem babišovi. Detailně popisuje zametené trestné činy, nezaplacené dluhy a propojení na mafie. babiš je zločinec a je jen otázkou času (pokud dožije) kdy bude za mřížemi.

10:00 tento týden očekáváme přesné statistické údaje minulého roku, první větší info o eet z celé České republiky a první odhady zavřených provozoven. Podle odhadů by se mělo jednat o zhruba desettisíc firem, které ukončily činnost v souvislosti se zavedením eet.

12:00 demagogie a eet. babiš to umí. Kdo nemá eet je zloděj a nechce platit daně. Dokonce jsme tak daleko, že se najdou lidi, kteří se ptaj a jak chcete platit daně bez eet ? :-) Ne, není to vtip. To je realita roku 2017. Ok, daně se platí tak, že si podnikatel vede účetnictví a na konci roku vyplní daňové přiznání. Podle daňového přiznání zaplatí daně. Je tady nějaká zmínka o eet ? Není. Kdyby eet byla táák dobrá, že by nedělala chyby, duplicity a nezapsané doklady, tak by mohla úplně nahradit daňové přiznání. To by bylo žůžo. Jenže to je pouze sen, který se zbortil hned v začátku. EET není spolehlivé a je nutné vedle něj mít skutečný účetní systém. Demagogie babiše o všech zlodějích se postupně obrací proti babišovi, stejně jako každá jiná demagogie. babiš je najednou v očích veřejnosti ten zloděj co krade a neplatí daně.

14:00 166.099, 125031, 352mil registrovaných, připojených, účtenek. Do avizovaných 320.tis chybí 200 tisíc připojených :-) fiasko. Dvěstě tisíc firem se na eet jednoduše vykašlalo a pojedou si dál podle svých představ. Jinými slovy poctivci jsou připojeni, ten kdo kradl bude dělat na černo dál a proč by se jako připojoval. Kdo doplatil na eet ? Poctivec. Kdo zaplatil náklady na babišovu hurá akci ? Poctivec. Kdo je blbec ? Volič babiše a poctivec. Vadí Vám přímost ? Tak s tím něco dělejte, změňte to. EET narovnalo nebo pokřivilo trh ? Víme jen jedno eet je jako jezdit autem vlevo a volat chytrý jsem, chytrý jsem.

16:04! MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA POLICIE OLAF ZAHÁJILA VYŠETŘOVÁNÍ PODVODU OLAF dnes ukončil rok trvající prošetřování a zahájil ostré vyšetřování dotačního podvodu na čapím hnízdě. Taková zpráva před rokem budila pozornost, za pár dní bude budit pozornost znovu. Vyjádření české policie se očekává příští měsíc. Přesně před rokem OLAF zahájil vyšetřování dotačního podvodu a my se každým dnem dovíme výsledek. Teď věnujte pozornost tomuto článku na FORUM24 Babiš použil svoje dvě miliardy celkem třikrát. Musel koupit Agrofert, založil sróčko Hartenberg, kterému žoviálně říká fond a do třetice koupil dluhopisy. V této souvislosti se zjistilo, že ze svých příjmů zaplatil daně, sociální a zdravotní pouze ve výši do 3%. Běžná zátěž zaměstnance je až 60%. Pokud započteme i dotace, potom babiš jako vzor příliš nepůsobí. Víc jako parazit.

16:12 pokračujeme v demagogii. babiš si háže s čísly jak ho napadne a jediné co má vždy napaměti je ošulit. Ošulit Vás, stát, jen on musí vyhrát. Oki mrkneme se na jeho hlášky. V Chorvatsku po zavedení eet vzrostly tržby až o 600% . Skutečnost je mírně odlišná. Roky běží a my můžeme porovnávat zkušenost. V roce 2016 se vybralo na daních MÉNĚ než v létech bez EET. Po očištění inflace i v absolutních částkách. Na Slovensku EET neznamenala růst tržeb. A nejlepší kousek demagogie předvedl babiš přímo s našimi tržbami, když suverénně hlásil 100% růst tržeb. Skutečnost ? Cca 7% a vliv eet není možné posoudit.

18:00 dnes konec. Demagogie a lži jsou hnus, byť součást každého dne. babiš je mistr lží, zlodějen, úskoků a demagogie. Veřejnosti se to líbí a volí to jako ochranu proti nejasnému nepříteli. Tato doba odezní stejně jako fašismus nebo komunismus a bude zase ANO potom bude líp. Těšíme se, mezitím si zajedeme nadýchat se čerstvého vzduchu k sousedům na západ nebo na východ, sever či jih. Všude chleba...


3. 3. Dnes praxe, ústava a co je demagogie


Praktické problémy, odmítnutí zákona a je babiš neofašista ?

6:58 eet Vám přinese do života staronovinku, kterou jsme znali jen za totality. Budete menšina, kterou společnost - většina - bez spravedlivého rozsudku odsuzuje. Typické pro fašismus a komunismus. A budete mít pocit neurčitého strachu, protože ta báječná věc až tak báječně nefunguje. Dnes Vám přímo z praxe ukážeme jaké problémy Vás potkají. Včera se taky poprvé ukázalo jak máme moudrého ministra financí a jaký je charakter. To když dobrovolnické spolky žádaly o výjimku. Je to příklad, jak selhavá zákon, když se novinář zeptal na drbnou odlišnost mluvčí ministerstva nedokázal odpovědět - opět by musel za šmoulou taťkou babišem - ten je moudrý a ví všechno. Tak nám před očima vznikají nefunkční totality. A volíte to Vy. Každý třetí z Vás.

7:59 ! DUPLICITY eet má systémovou chybu a zatím se nenašlo řešení jak ji odstranit. Na celý problém upozornil poskytovatel eet rozhraní Storyous. EET občas (tak jednou, dvakrát za den ?) vytvoří duplicitní zápis dokladu. Např prodej v hodnotě 3.456,- kč bude zapsán v této hodnotě a během několika minut ještě jednou, opět v této hodnotě. Tyto dva zápisy stát jako duplicitu nepozná A POZOR - VY MÁTE POVINNOST prokázat, že ten druhý zápis nebyla tržba, ale duplicita. Jak ? To ještě nikdo neví. Pokud to neprokážete - budete danit i z duplicit.

Nelíbí ? To, že eet je nesmysl jsme si už několikrát řekli, teď už víte, že je to ještě horší. eet je nesmysl s chybami.

8:59 ! NEZAPSANÁ TRŽBA , duplicita je zákeřná a nemůžete ji Vy ovlivnit, je to chyba eet - systémová chyba. Nezapsanou tržbu do eet můžete ovlivnit kvalitou připojení. Podstatně. Víme jistě, že až polovinu nezapsaných tržeb do systému eet má na svědomí Vaše internetové připojení a špatný eet klient. Přestože už víme, že eet je nesmysl a nefunkčnost, přesto na tuto hru musíme přistoupit a alespoň vyvinout snahu mít těch problémů co nejméně. Vaše internetové připojení pravidelně kontrolujte. Jak ? Třeba si pustťe náročné video, do toho si stáhněte poštu, nějaký soubor a prohlížejte si zároveň fb. Pokud to vše najednou funguje máte optimální linku pro eet. A chyb z nezapsaných tržeb budete mít jen polovinu.... co s nimi ?

9:59 ! POLEDNÍ ZPOMALENÍ oficiálně neexistuje, ve skutečnosti Vás v plném provozu resturace nebo obchodu zpomalení obere o několik procent z tržby. Zpomalení vzniká z více důvodů. Povinnost vydat a příjmout doklad je několik úkonů navíc, ty v praxi nejsou vždy dodrženy. Příkladem je ranní rychlý nákup pečiva, kdy jsme si prostě a jednoduše nevšimli jediného člověka, který by chtěl / vzal si doklad. Tedy jde o pokrytectví. Skutečnost se liší od praxe. Lžeme si aby nám bylo líp, ale není. Druhý důvod zpomalení je samotný princip eet. Elektronika neumí na vzdálenost tisíců kilometrů (ano internet neběží přímo k serveru eet, ale může to vzít přes Vídeň, NewYork nebo Japonsko) tedy neumí tzv. paket informace doručit tam a zpět rychleji než kolem půl sekundy. Teoretické hodnoty jsou i pod desetiny sekund, ale my hovoříme o praxi. Púl sekunda až dvě sekundy už je hodnota , kterou člověk zaznamená jako nepříjemné zastavení plynulého úkonu. Co víc v součtu celého měsíce už se jedná o hodiny a v součtu celého státu mrhá eet stovkytisíchodin našich životů. Za rok to bude i milion hodin z našich životů.

10:12 jak vyřešit duplicity, nezapsané tržby a zpomalení ? Těžce.

Duplicity musíte pravidelně kontrolovat, pokud je nebudete hlídat budete nemile překvapení nedoplatkem na daních a pokutou.

Nezapsané tržby řešte ihned. Na oficiální lhůty nespoléhejte ať nejste podezřelí z lehkovážnosti a snadný cíl pro kontrolu z finanční správy. Přestože eet je zastaralý mechanismus a nic pozitivního nepřinese, přesto tuto chybu eet nepodceňujte je likvidační. Tržby , které se z jakéhokoli důvodu nezapíšou na eet server ihned zapište znovu a pozor na co ? Na duplicity !

11:39 Polední zpomalení, to nevyřešíte vůbec. Prostě si zvykněte, že pokud tady bude eet v takové podobě v jaké je nyní, tak je vše o něco málo zpomalené. Postupem času se zrychlujícím se a propustnějším internetem bude klesat odezva na státní server. Pokud bude stát trvat na přihlouplé papírové účtence - ta Vás bude zdržovat stále. Zpomalení bude řešit cca do třetiny připojených. Největší problém to přinese tam, kde jsme zvyklí na sekundový výdej zboží. Trhy, zmrzlina, trafiky, hladové okna. To nás čeká a nemine, uvidíme - a s tím naši milí furianti počítají - teď se hraje o čas a o zvyk.

12:22 stav eet 165.610, 121.909, 320mil. Registrovaných, připojených, účtenek. méně než 80.000 tisíc nově připojených proti očekávaným téměř třistatisícúm... jedním slovem neúspêch.

13:18 eet nastroj pro narovnání trhu ? Cha cha cha. Prodejny na vesnicích zanikají jedna za druhou (z důvodu nasazení eet) a víte jak to bude stát řešit ? Na místo zrušení eet a zlepšení podmínek k životu, odstranění byrokracie a korupce, tak zavede DOTACE do vesnic - to je, ale kravina. Postkomunistickosocialistická debilita.

14:20 Ústava, Hlava první Čl. 1 (1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.

Pokud si Babiš myslí, že vyjádření o zlodějích co podnikají a kradou nebylo porušení prvního zákona, jeho hlavy první a prvního článku je ve velkém omylu. Babiš se pohybuje na hraně vlastizrady a hanobení skupiny obyvatel. De iure dává veřejnosti nabitý, odjištěný revolver namířený proti sobě, jen vystřelit.

Čl. 2 (3) Státní moc slouží všem občanům....

Finanční úřad je subjektem, který slouží, nikoli jinak.

Čl. 6 ...rozhodování většiny dbá ochrany menšin...

Většina prostřednictvím EET donutila menšinu k významnému finančnímu vydání - jinými slovy nebylo dbáno ochrany a byla menšině způsobená ztráta

14 :44 ! MIMOŘÁDNÉ OZNÁMENÍ Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila prošetřování babiše


15:00 Součástí ústavy je také Listina základních práv a svobod

Článek 35 (1) Každý má právo na příznivé životní prostředí. (2) Každý má právo na včasné a úplné informace o stavu životního prostředí a přírodních zdrojů. (3) Při výkonu svých práv nikdo nesmí ohrožovat ani poškozovat životní prostředí, přírodní zdroje, druhové bohatství přírody a kulturní památky nad míru stanovenou zákonem.

EET porušuje hned tři odstavce Listiny základních práv a svobod. Odebírá právo na přiznivé životní prostředí, neposkytuje přesnou informaci o destrukci přírodních zdrojů, kterou zpusobuje a přímo ohrožuje životní prostředí nepřiměřenou spotřebou surovin potřebných jak na technické vybavení tak na spotřební materiál. Podstatné je, že nepřinese užitek a není tato technologie plně recyklovatelná.

15:30 Vážení přátelé, týden jsme zakončili nečekaně dobrou zprávou. Příští týden přejdeme na dvouhodinový zpravodajský cyklus a zaměříme se na první výsledky druhé vlny a statistiky, které jsou za této vlády mimořádně špatně dostupné. Děkujeme za pozornost. Vaše Kavárny.cz


2.3. Dnes nekompromisně, Babiš je lhář


EET za prosinec selhalo ČSÚ skutečně zaznamenalo nicotný nárust tržeb, kolem 7%. Babiš lhal, aby mediálně zaujal a podpořil druhou vlnu EET. EET musí být zrušeno ! Je postaveno na lžích, žvástech a plácání hovada.

! 7:15 Ministerstvo financí oficiálné potvrdilo, že lhalo ! Ministerstvo financi přiznalo, že povídačku o 100% nárustu tržeb si doslova vycucalo z prstu na operativní poradě více na ... z oficiální korespondence ministerstva financí...

Jedna věta, která charakterizuje největšího šmejda, který se propracoval až do vlády České republiky aby sobě polepšil a republice uškodil:
Ministerstvo financí a Babiš - Podklady ke stoprocentnímu nárůstu zveřejnit nemůžeme, protože je nemáme, přesto na nich dokládáme úspěšnost systému...

Vážení, pokud se i po této informaci Babiš udrží u koryta je v České republice na deset až dvacet let konec s růstem a svobodou. Babiš reprezentuje mafii a postupně se za Vaši pomoci propracovává k větší a větší moci. Vzpamatujte se.

8:22 dnes už ani nemá smysl víc přidávat EET je absolutní nesmysl, postavený na lžích a podvodech. Způsobil škodu stovce tisíc firem a dnešním dnem by měla být ukončena, ať nevznikají škody další. Tady se ukáže, jestli jsme národ chytrý nebo hloupý. Pokud i po této informaci budeme eet většinově podporovat, můžeme to tady zabalit.

9:05 pokud Vám skutečně záleží na naši zemi, prosperitě a chceme pokračovat - mít se dobře skutečně - řekněte všem ve svém okolí co se tady děje. Z novin si to nepřečtou, tam vládnou účelové úpravy zpráv. Vraťme se k hodnotám. Dnešní zpráva je jednoznačná Babiš je lhář a podvodník. Způsobil svým lhaním škodu České republice i stovce tisíc konkrétních lidí. EET neplní svůj účel, EET prodělává.

10:45 že bude mít dnešek tak drsný začátek nás nenapadlo ani ve snu. Tedy na sny tady máme jiné přeborníky, co z dotací budují sny jako domky z karet. Ok, vraťme se k praxi. Rýsuje se jedna velká pravda. Češi prostě nekradou. Babiš krade určitě, ale to není čech. My češi po revoluci prokazatelně nekrademe tolik jako před listopadem 1989. Žije se nám tady lépe a umíme věci řešit. Jako národ můžeme být pyšni. Praxe ukazuje - a my jsme v praxi mnoho let - že zlodějny se postupně staly málo atraktivní a lidé pokud na ně nic netlačí méně kradou. Naopak tlak nepoctivého, podvodného eet a zmetka babiše vyvolal v lidech protest a chuť šidit. Jako protest a to je správné. Chrání to zdravý vývoj v zemi. Taková je praxe. Také se ukázalo, že zahynuli ti nejpoctivější. Vy co jste volili Babiše, jste ublížili nejpoctivějším lidem, kteří kolikrát už jen sloužili svému okolí pro vzájemnou radost. A to je konstatování faktu z praxe. Nevadí, chyby se stávají.

11:00 mrkneme se jak nám EET jede, přestože už víme, že je zbytečné, nemá smysl, jen zatěžuje a je celé podvod.
Můžeme se mu věnovat, než bude zrušeno, jako technické kuriozitě. EET se skládá ze dvou stran. Jedna na straně státu. Tato část neni nijak zvlášť složitá, něco jako server průměrného webserveru. Byla by neuvěřitelná ostuda, pokud by takový server nefungoval. Je možné jej postavit za par tisíc dolarů. Připojení není nic zvláštního, přenáší se minimální objemy dat. Dnes běžný páteřní spoj nad 1 Gb/sec. Soutěž, kterou nakonec ministerstvo zrušilo ukázala, že je dostatek firem, které mohou levně takový system provozovat. Cena do 100 mil Kč byla brána jako až velký finanční luxus. Stát jak už víme neumí hopodařit, tak proč ne. 100 mil jde. Kdepak, velký omyl. Babiš už vysoutěženou soutěž zrušil a uzavřel tajné dodatky s IBM, které jak se postupně ukazují hovoří až o jedné miliardě korun za eet.

12:12 než mrkneme na druhou stranu EET, tak aktuální stav registrací: 164.785, 117.999, 306 mil. Registrace, připojených, počet účtenek. Očekávaných 320tisíc připojených nebude ani za rok. Mimochodem na termopapír není dostatek dřeva. Termopapír je nerecyklovatelný a množství dřeva, které EET spotřebuje by stačilo na několik tisíc dřevostaveb - ročně. Ale to je Vám asi jedno :-) najdete si chytrý protiargument. Tak jinak. V České republice tolik dřeva nemáme a nikdy mít nebudeme.

13:13 druhá strana eet, tzv. klient. Tedy Vy. Potřebujete kvalitní připojení k internetu. Cena cca 5-10tis ročně. Rozumíte - Vy potřebujete spolehlivé připojení. Obyčejná wifina Vám přidá obrovské starosti při řešení zbytečně nezapsaných dokladů. Pokladna, tedy počítač s displejem, případně šuplíkem na peníze nebo v jednom i tiskárna. 10 - 50 tis Kč podle spolehlivosti a nadstandardních funkcí. Nakonec tiskárna, pokud není součástí pokladny. cca 10.tis kč. Nevím kde přišel podvodník a lhář babiš k 5 tisícům. Pokud chcete spolehlivé řešení tak se pod desettisíc ročně nedostanete ani náhodou. Přesněji pod dvacet tisíc ročně. Tak kolik nás to všechny, ta vymoženost stálo. K dnešnímu dni 117.999 připojených x 25.tis spodni hranice ročních nákladů x koeficient počtu pokladen 1.2 (podnikatel má i více pokladen) a dělá nám to bez termopapíru 3.530mil kč . Tři a půl miliardy korun. To je pár stovek mateřinek, pár desítek škol nebo několik nemocnic. Když připočteme termopapír tak to máme cca 2 mld kč za termopapír. a jsme na příjemných necelých šestimiliardách projebaných korun českých. bez užitku. Navíc šest miliard, které se každý týden budou kazit a opravovat. Připočteme tedy placený servis. Ten bývá v hodnotě pořízení. Zaokrouhleně Babišova zhovadilost nás vyšla v roce 2017 na deset miliard korun.

! 14:06 Obce potvrdily, že v prosinci zaniklo až jeden tisíc firem. Podle statistik pivovarů to bude ještě větší počet. Jedná se o skutečný zánik, ne převody apod. o tyto odběratele pivovary přišly a snížily se jim odběry piv. Babiš lhal o počtu uzavřených hospod, když uváděl naopak vznik dvouset reastaurací. Babiš je podvodník a lhář.

14:44 ekonomika eet, pokračujeme... ... zhruba před šesti léty, kdy opravdu ještě kdekdo kradl , tak kalousek zavedl registrační pokladny , on byl proti, ale splnil koaliční dohodu. Hospodští i různé firmy se vybavily a nakoupily registrační pokladny, ty dnes nejdou využí na eet (vesměs). Kasy nakonec zrušila čssd, ale v hospodách už zůstaly a hrozba kontrol fú se zvětšila, tady je okamžik kdy se ve velkém přestalo krást. Paradoxně za zloducha Kalouska. Tak kolik nám to dělá... tyto registrační kasy vyhodíme, z důvodu chybného rozhodnutí zmetka babiše nás to stojí bratru 2 až 3 miliardy korun českých...

15:51 ok, deset miliard nákladů, dvě až tři milardy za vyhozené zařízení z minulých let. Sloužilo by ještě pár let. Ale co, hektar pšenice slitý herbicidem sem, hektar pšenice slitý dementem tam... Necháme to na deseti mld kč. Za šest let nás eet bude stát včetně nákladu státu, spotřebního materiálu a oprav cca 50 mld kč. Pokud stát na daních vybere ! u registrovaných a připojených ! 50 mld kč navíc (což těžko někdo v idiobabišismu spočítá) budeme všichni ve ztrátě. Pokud by stát za šest let u registrovaných a připojených vybral jedno sto miliard kč navíc, vytvořil by sic nemorální a neobhajitelný, ale zisk, tak uvidíme... ....jestli babišovi a eet těch šest let dáte.

! 16:20 dobrovolnické spolky končí , eet zasáhlo dobrovolníky. Dobrovolní hasiči měli i za totality dobrou pověst, kde se bylo možné realizovat poctivě bez politických souvislostí. Dobrovolní hasiči mají úctu svých spoluobčanů a vděk za pomoc v nejhorších situacích. Dobrovolnické spolky přežívaly i za fašistického německa. Jak je možné, že stačí jeden vykutálený podvodník a lhář a všechno je jinak. Dobrovolní hasiči nemají jiné příjmy než dary a pár drobných z plesů, bálů a vesnických zábav. EET jim tyto zdánlivé výhody bere. Dobrovolné spolky nemají peníze na pořízení eet pokladen, ani ekonomika takových plesů s eet nepočítá. Babiš očekává, že ho bude kdekdo o něco prosit, ale tady jde o víc než nemorální postoj, který jen potvrzuje, že máme za ministra financí obyčejného hňupa. Jde o člověka, který rád zařazuje druhé mezi pakáž a verbež. Není to on sám ? Není právě on ta pakáž a verbež ?

17:19 k eet se vyjádřil prezident Zeman: EET je nástroj pro boj s daňovými úniky s hodnocením počkám.

18:05 Ministerstvo financí a fin. správa couvly z pozice povinného eet u akcí dobrovolnických spolků. Výjimku bude řešit metodický pokyn, nikoli zákon. Jinými slovy nejistota a prostor pro prorůstající a zvětšující se korupci. To není dobrá zpráva. Jako za komunistů. Přísné normy a nakonec tolik výjimek, že každé druhé jídlo bylo potencionálně jedovaté. Všechno se začíná vracet k horšímu, špatné kvalitě, nejasným zákonům. Není to dobré, ano bude hůř.

Oč jde ? Metodický pokyn není zákon. Nemá stejnou vážnost jako zákon, není závazný stejným způsobem. Pokud to například od stolu rozhodl babiš, potom to nemá žádnou váhu. Není diktator, on nemúže diktovat. Hned také novináři otestovali vážnost metodického pokynu, když se zeptali, zda-li je diskotéka jednou za měsíc podnikání nebo ne - nebyl mluvčí ministerstva financí schopen odpovědět. Musel by běžet za moudrým (hňupem) babišem.

1.3. EET druhá vlna START - dnes začínáme


Více než jednostotisíc firem se neregistrovalo.
Podle posledních zpráv se více jak polovina registrovaných firem potýká s různými problémy od drobných až po zásadní. Zatím se druhá vlna vyvíjí různě, jen ne hladce. Ze statistiky první vlny vyplývá, že činnost ukončí až deset procent firem. Tedy několik desítek tisíc podnikatelů. Největší dopad bude na firmy, které hospodaří na hraně zisku a většinou se jedná o službu místním v obcích a menších městech

7:27 jdeme na to :-) strategii stbáka známe. Zatloukat, zatloukat, zatloukat. Co bude dělat ministerstvo financí a Finanční správa ? Uvidíme. Budeme počítat se všemi variantami a přizpůsobíme se. Vždy napíšeme pravdivou informaci. První zní : nemáme včerejší výsledky registrovaných a připojených. Nevíme proč nebyla zveřejněna.

8:17 nejvíc doplatili na hry s čísly prodejci EET. Trh s eet byl státem odhadován až na půl miliónu registrovaných a připojených. Zatím jde o fiasko. Podle posledních informací je připojených neuvěřitelně málo firem, pouze 80.000 tj. méně než 10% všech podnikatelů a bude problém překročit 250 tisíc registrovaných a zároveň připojených do čtyř let. S tím poskytovatelé eet nepočítali a nabrané kapacity nevyužili. Podle toho bude vypadat i výběr daní. Nic moc. Aktuálně diskutujeme s prodejcem zdravotních doplňků a máme velmi zajímavé informace o bojkotu eet.

9:00 jak vyřešili eet prodejci mlm, kosmetiky, zdravotních doplňků ? Jednoduše neregistrovali se. Představa státu jak budou tito svobodní lidé běhat s tabletem a tiskárnou je poněkud naivní. Takže co nám o tom řekl prodejce FinClubu. EET vůbec neřeším. Platby v rodině a u známých jsem zcela zrušil ( nevíme co si máme o tom myslet , zapřel, zatajil ?) prostě žádné takové hotovostní platby už nemám a mít nebudu. Také se mi zjednoduší účetnictví, které jsem poctivě vedl a nyní, když budu mít téměř nulové prodeje, tak asi i účto bude menší. Pokud jde o prodej cizím lidem je otázka jak moc budou chtít proniknout do struktury, firma nabízí velmi dobré rešení.

A my dodáváme tady to na vyšší výběr daní nevypadá. Podobně jako u hospod, které se změnily na kluby. Rovnání trhu v praxi.

! 9:34 PRŮŠVIH - nevidomí a eet už víme, že Babiš neví. Tentokrát EET ukázalo, že Babiš neví, že eet nemohou používat nevídomí. Dnes se řeší jak to budou dělat maséři, masařky apod. eet pro nevidomé vůbec neexistuje...

10:15 připomínáme, že ministr financí je obviňován médii z mnoha podvodů. Nyní přichází doba, kdy jednotlivé kauzy budou mít první výsledky. Podvod na čapím hnízdě ? Podvod při financování dluhopisů ? Podvod krácení daní ? Podvod a zneužití zákona ? Jedna věc už byla uzavřena Babišova firma uplácela stát aby získala zakázky, skutek se stal a bude za něj odsouzen a zavřen Babišův zaměstnanec ? Hroší kůže ? Pfujtabl.. Ano , bude se mít líp :-)

11:00 tak a je to venku. Stát včera nezveřejnil statistiky, dnes je pravda na stole. 162.354, 104.377, 290mil. Registrace, připojení, účtenky. Fiasko. Jedním slovem. Z očekávaných víc jak čtvrtmiliónů firem se 1. března do systému připojilo - je to neuvěřitelné cca 50.000 tisíc firem. To je propadák. To není ani 20% firem.

12:00 Daňové gestapo, napětí roste a s prvními problémy se ukazují i dlouhodobé spory. Server E15 informuje o Michalu Bláhovi, který patří k nestorům českého internetu. Michal Bláha dlouhodobě kritizuje státní správu za neprůhlednost. Babiš a Janeček (ředitel generální finanční správy) jsou podle Bláhy obyčejní lháři, kteří se chovají jako gestapo. Tak asi ví co mluví. Michal Bláha je důvěryhodný a provozuje různé služby, které zprůhledňují státní postupy. Mezi nejznámější patří hlidaceet.cz a hlidacsmluv.cz.

Taky mohl říct, že na ministerstvu financí a generálním finančním ředitelství je zkorumpovaná pakáž, či verbež. To neřekl. Nebo jedno hovado, ale to už víme.

13:10 eet jede hladce :-) a není se čemu divit. Na místo očekávaných a několik měsíců státem proklamovaných mnoha stovek tisíc podnikatelů a firem - zlodějů co kradou každý den, můžeme být rádi, že jsme s bídou překročili jedno sto tisíc zlodějů - firem nevalné pověsti. Tak to by snad musel udělat nějaký kutil, aby to nebylo funkční a tyto (Vás) prolhané zloděje to nepohlídalo.

! 13:25 ŠORM efekt - znáte Šorma ? Pán Šorm z perníkové chaloupky začal v první vlně účtovat Babišné 10Kč za účtenku ! Vtip je v tom, že věc dotáhl do konce a má oficiální souhlas ministra financí a gen. fin. ředitelství, že skutečně může takový poplatek účtovat. Načež Janeček dodal, že by mu jako zákazníkovi bylo trapně. Jako a proč ? Prostě borec prodává službu, lidé tu službu moc chtěli, tak ji moc dobře a kvalitně dostanou. Navrhujeme ihned zavést v každé poctivé kapitalistické provozovně ! info na perníková chaloupka - klíč k eet

14:15 tím jak je v eet víc a víc fyzických osob zvětšuje se počet osob, kterým vadí, že na každé účtence je jejich rodné číslo. Obzvlášť, když 25 let slyšíme jak si máme svoje rodné číslo hýčkat a chránit. Příjde Babiš a najednou žádný problém. Hm.. nejsme tady od toho abychom papouškovali jak je EET báječné. Báječné není, je zastaralé, nepromyšlené, nekoncepční a hlavně neplní svůj hlavní účel. Alespoň zatím to není prokázáno. Mohlo by alespoň minimalizovat škody.

15:15 blud o pěti tisících. EET se u nikoho nevejde ve svých nákladech pod desettisíc ročně. Pravděpodobnější průměr je dvacet až třicet tisíc korun.

16:10 první den ostrého provozu a první přetížení systému. Přesně ve dvanáct hodin EET zaznamenalo průměrnou odezvu kolem 300 ms. Jednoduchý výpočet včetně reakce obsluhy. Zpoždění z důvodu EET je průměrné 2 sekundy, přihlášeno je stotisíc firem. Přes poledne, kdy je největší zátěž proběhne vydání cca 1 mil účtenek. tj 2 mil sekund celostátně. EET vzalo dnes přes poledne lidem v čr 555 hodin času za cca 100.000kč a to během jediného poledne. Jen poledne vezme naši ekonomice ročně přes půlmiliardy korun ročně. Ať počítáme, jak počítáme plusový efekt nějak schází... Chtělo by to vymyslet něco co ekonomice dává a ne bere.

Za každé poledne se v celé republice vyhodí do koše cca desítky tisíc válečků s termopapírem. za jeden rok jen poledne spotřebuje termopapír za jednu miliardu korun. Vítejte v komunismu, kdy se prostě nepočítaly náklady. Tak my je počítat budeme.

17:20 konkrétní první obchody, které zavřely - druhá vlna EET vylidnění už tak prázdné české vesnice - co zahájili komunisti v roce 1948 dokončil komunista Babiš v roce 2017. Alespoň můžeme začít z nuly a známe viníka, měli by teď nahradit škodu.

18:55 poctivě podnikající člověk musí uznat, že EET je debilita. Mrkněte na aktuální info z několika obchodů ... obchody kupují nové kasy za padesáttisíc, termopapír je ročně vyjde až na dvacettisíc, vyhodí ho do koše.

28.2. INFO: poslední den. První oběti...


7:59 Desítky tisíc drobných výrobců, řemeslníků a maminek přišlo o část odbytu...
Drobní výrobci, např maminky na mateřské, které si přilepšily výrobou a prodejem drobností přišly o svůj zavedený byznys. Infocentra a podobné turistické objekty přestaly v důsledku EET odebírat zboží těchto výrobců. Ztráty jsou tedy jak ekonomické, tak i praktické - kolikrát se jednalo právě o ten příjem, který držel samoživitelky nad hranou chudoby.

8:15 Finanční správa potvrdila, že vše jde podle plánu a neočekává, žádné problémy. Ve středu vyšle do ulic dostatek inspektorů a bude provádět stovky kontrol denně.

9:10 situace v prodeji pečiva. Paní co se vždycky smála a přála dobrý den, dnes nic moc. Zkouší EET. Stěžuje si. Je to na hovno. Doklady si nikdo nebere. Každé dvě hodiny vytočím kolečko za 18 korun a hodím do koše. Každý měsíc vyhodím tři tisíce, za rok skoro čtyřicet tisíc. To nemá se zdravým podnikáním nic společného. Nebaví mě to. Kasa mě vyšla na dvacettisíc. Kdybych si tady koupila tablet, tak mi ho za chvilku nekdo ukradne.

10:40 propočetli jsme spotřebu účtenek. Překročí několik miliard korun. Vyhozených bez užitku do koše. Zátěž přírody se dotkne celé České republiky - nemáme tady dostatek lesů na trvalé provozovaní EET - výrobu účtenek ze dřeva.

11:20 zjistili jsme, že termopapír není recyklovatelný a obsahuje Bisfenol A. Jed, který stojí za hormonálními změnami. Je jisté, že za dva tři roky z důvodu masivního nasazení EET se narodí více poškozených dětí a autistů.

12:45 proč jsme pokusní králíci ? Zavedení EET chápeme především jako pokus o narovnání konkurenčního prostředí, ve prospěch řádných podnikatelů, proti daňovým podvodníkům. zdroj www.etrzby.cz státní oficiální informace. Jak je možné, že si to nejen politici, ale úředníci vůbec mohli dovolit ? Kdo za to bude potrestán ?

13:57 země kluboven. Hospody zanikají, ve velkém je nahrazují klubovny bez EET a pro kuřáky. Zcela bez platby daní. Uzamčený soukromý prostor.

14:50 podle Michala Bláhy jsou Babiš a ředitel finanční správy lháři. EET bude stát jednu mld Kč, přitom původní nabídková cena vyhraná v regulérni soutěži byla jednosto mil. kč. soutěž byla zrušena. Země se propadáv hodnoceních korupce. V ekonomickém posouzení se vracíme mezi rozvojové země. Pouhé dva roky Babiše a máme výsledky, kterými se můžeme chlubit...

15:40 Niedermayer se podivuje nad neznalostmi ministra financí. Niedermayer připomíná, že Babiš zaměňuje základní ekonomické pojmy, včetně směru obbchod či prodej. Má snad zmatené vyjadřování zakrýt podvody ? Babiš je k dnešnímu dni přímo nebo nepřímo vyšetřován až v šestnácti případech. Jeden z nich byl vyhodnocen jako trestní čin, bude však trestně stíhan zaměstnanec - případně si také odsedí způsobený podvod.

16:40 Lidl po připojení k EET zaznamenal výpadky pokladen. Mělo se jednat až o hodinové zdržení pro platící v různých obchodech

17:30 dnes neproběhla aktualizace stavu registrací. minfin a fin řed budou mít určtitě zítra důvěryhodné vysvětlení :-)

18:25 hlásí se první nespokojení uživatelé EET s nezapsanými doklady, zítra více info, situaci sledujeme. Podle všeho se jedná o neuvěřitelně vysoký počet dokladů kolem 1% což budou ročně až desítky miliónů chyb.
27.2. INFO: poslední dva dny, zahajujeme hodinové sledování...


7:58 Dobré ráno, je osm hodin a jdeme na to... Zopakujeme si základní fakta:
EET má zvýšit výběr daní, neklesne však více ekonomický výkon země, nebude celkový součet nakonec mínus ? Země, kde bylo EET zavedeno mají ekonomické potíže. Kdo si umí najít pár informací na téma šedé ekonomiky, rychle zjistí, že tlumit šedou ekonomiku je ekonomická sebevražda. Proč ? Protože trh je přirozený. Daně nikoli.

8:22 podle Google zprávy (objektivní seřazení zájmu o zprávy) je právě nyní zájem o EET zanedbatelný, podle www.hlidaceet.cz jede cely system bez pretizeni, coz znamena, ze zajem o registrace nijak nestoupl a stagnuje...

9:35 eet je stále mimo zájem hlavních událostí. 152.984 a 78.998 a 250mil. Počet firem v eet, počet firem zasílajících eet a počet účtenek. První číslo by mělo být 320.000 firem.

10:33 z praxe: máme informace přímo od pokladen kaváren. Nenápadně tady roste velké zklamání příznivců eet. Důvod je jednoduchý. EET nefunguje tak jak je proklamováno. Přímo na kase zdržuje platbu a v mnoha případech ji vůbec na server nedoručí. Kdo není technicky zdatný si toho ani nevšimne nebo to prostě nechává vyhnít. Každý má svých starostí dost a věnovat každý den hodinu až dvě eet je prostě nesmysl. Pomaloučku tady roste skupina podnikatelů, kteří by bez eet byli plně funkční a kvalitní. EET je však jednoho dne dostihne svou zdánlivou spravedlností (ve skutečnosti technickou tyraní nekvalitním technickým řešením od začátku s absurdním a ekonomicky nefunkčním schématem) a nahromaděný problém bude vyřešen explicitní pokutou - jak je slibováno. A to je také pro malou kavárnu konec. Řešení neexistuje. Tak to prostě u některých poplatníků bude. Budete to právě Vy ? Pokud věnujete účetnictví veškerý čas - potom možná ne. Nevěříte ? Běžte se zeptat do nejbližší kavárny. Ptejte se třikrát. Lidé se bojí. První odpověď bude, že EET je super. Druhá odpověď, že hm... a třetí to na Vás vypadne, že by jste to raději ani nechtěli slyšet...

11:10 DUPLICITY - největší strašák EET. Systém EET tak jak je navržen logicky tvoří duplicity. Jednu tržbu zapíše dvakrát. Vy jako podnikatel máte povinnost tuto duplicitu dohledat a opravit. Jinak zaplatíte z duplicity daň. Nelíbí se Vám to ? Váš problém. Pozdravuje Vás pan Babiš - vítejte v reálném světě po komunisticku. Nevěříte ? Oficiální informaci o duplicitách vydal Storyous dodavatel eet. Odkaz naleznete níže ve starších přïspěvcích.

12:00 eet 155.024, 87.829, 273mil. Ano už víme... počet registrovaných, počet připojených, počet dokladů. Tak se nám přes víkend zaregistrovalo neuvěřitelných 2 tisíce firem ze stopadesátitisíc zbývajících. Hm... zbývá stále necelých jednostopadesáttisíc firem. Ty se do zítřka, ani do středy nezaregistrují.

13:25 EET se stalo zaklínadlem pro zdražení. Služby až o 30% skokem, postupně až o 50%. Základní potraviny plíživě, ale jistě až o jednosto procent. Přichází doba chleba za 50 a více korun. Kdo je největší výrobce základních potravin ? Už znáte skutečnou funkci EET ? Odvést pozornost od 100% zdražení základních potravin, během pár let.

14:05 jak reagují na eet podnikatelé, kterým narostou nesmyslně náklady ? Jedná se hlavně o menší firmy. Pěkně od plic si svůj pocit nenechala pro sebe Klára Novotná, mladá podnikatelka...

15:00 něco se děje a chystá pod pokličkou, situaci sledujeme... očekáváme zásadní zprávu.

16:30 dvě zprávy. Druhou zveřejníme po ověření. První vydala čtk - finanční správa si pochvaluje průběh druhé vlny a předpokládá, že vše je v pořádku. Zhruba stopadesát tisíc neregistrovaných firem prostě do druhé vlny nespadá :-) A je to :-)

17:00 Tak teď už víme, že je vše v pořádku. Můžeme být klidnější. No to bohužel asi nepůjde druhá zpráva potvrzuje, že jistě ukončilo činnost v souvislosti s EET nejméně 700 firem. My to vidíme na cca čtyři tisíce, tedy deset procent. Uvidíme, kde je pravda. Nicméně obě zprávy se nám podařilo najít v jediném článku. ČTK České noviny zpráva obsahuje drobnou chybku - v první vlně se registrovalo pouze cca 40tisíc firem nikoli 100.000, ale co už v dnešní době. Deset tisíc sem, stotisíc tam.

18:00 pomaloučku se nám to rozjíždí. První oběť druhé vlny jsou drobní výrobci a řemeslníci. Infocentra od 1. března ukončují prodej jejich výrobků. Aktuální zpráva na seznam.cz

19:00 Babiš ukradl fotografii Karla Kremla a použil ji pro vlastní potřebu. Karel Kreml krádež nahlásil k vyřešení. Služba spravující fotografie skutečně ukradení potvrdila a sjednala nápravu. Když se poskládají detaily...

25. 2. INFO: Demonstrace !


14:00 Svět internetu je nekompromisní Demonstrace byla mimořádně efektivní. Sešlo se pouze tisíc osob, přesto se jednalo podle Google zprávy ze dne 25.2. o druhou nejdůležitější zprávu dne. Vzhledem k tomu bude zásah veřejnosti přes jeden milion osob v ČR, což je mimořádný úspěch. Navíc mediálně vévodí koláž Babiše za mřížemi. Tak se vede efektivní boj proti profesionálnímu týmu podvodníka a pakážisty. Mimořádně vydařená akce. K tak vysoké sledovanosti přispěla MF iDnes, která zprávu zařadila opatrně mezi nejdůležitější zprávy dne. Opatrně proto, že zveřenila podobně jako za komunistů pouze ilustrační foto se svatým Václavem. Nicméně sledovanosti a výsledku na Google zprávy výrazně pomohla.

26.2. 14:23 OK, do středy nám zbývají dva dny a dnes už je jasné, že většina firem se prostě registrovat nebude. Důvody neznáme, mohou to být bojkotující firmy, firmy nepříjímající hotovost nebo prostě mrtvé firmy. Budeme tedy dva dny sledovat vývoj kolem EET. Jisté je jen to, že březen bude rozhodující pro celý tento rok. A jako obvykle tento týden tady jsme on-line...

23. 2. INFO: Dnes čtyři tisíce registrací.


10:24 Zbývá stále přes 150.000 neregistrovaných firem... Dnes první demonstrace, jedna z těch menších. Zítra příprava sobotní, která se svým zásahem napříč politickým spektrem může stát největší demonstrací za poslední roky. Nicméně teď nejde jen o demonstrace, ale o fakta. V nejbližších dnech očekáváme oficiální potvrzené výsledky výběru daní za prosinec 2016 přímo z ministerstva financí. V minulých létech už tyto informace byly v těchto dnech k dispozici, tento rok je zřejmé, že jsou informace záměrně zadržovány. Předpokládáme, že pro EET nebudou příznivé. Dokonce se může stát, že bude výběr daní nižší než v roce 2015. Podle výsledků Českého statistického úřadu byl vzestup tržeb necelých 8% , podle ministra financí Babiše 100%. Je dobré také připomenout, že pokud bylo zvýšení opravdu jen 8% , potom to bylo pouze výsledkem zdražení z důvodu zavedení EET, nikoli však ze samotného principu EET tzv. narovnání konkurenčního prostředí. Narovnání tržního hospodářství, a to důkladně - kladivem - už tady proběhlo v roce 1948 a všichni víme jak to dopadlo.

Naše počty neregistrovaných firem jsme odhadovali podle www.hlidaceet.cz a neměli jsme jiný zdroj informací. Proto jsme přivítali oficiální zprávu na Seznam.cz dnes po třinácté hodině https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/druha-vlna-elektronicke-evidence-trzeb-muze-ohrozit-drobne-podnikatele-28275

22. 2. INFO: Dnes opět stagnace. Dva tisíce registrací za jeden den.


10:24 Zbývá stále přes 150.000 neregistrovaných firem... Naprosto ohromující klid. Registrace by teď měly denně zvládat desítky tisíc firem. Buď se jedná o mrtvé schránky, firmy nepříjimající hotovost nebo vidíme skutečný bojkot zákona v praxi. To vše se dozvíme za týden - ve středu. Zpravodajství se EET zatím věnuje okrajově.

21. 2. INFO: Dnes první větší pohyb. 6 tisíc registrací za jeden den.


17:35 Zbývá stále přes 160.000 neregistrovaných firem... Dnešní den nejvíc registrací. Mezitím běží Babišovy kauzy. Nezaplacené daně z dluhopisů obhajuje suverenním zaonačováním. Něco jako by zloděj vrátil ukradenou věc a co víc jako po mne chcete. To, že Babiš zvolil neobvyklou cestu financování - měl mnohem snadnější řešení a dosáhl tak daňové optimalizace na hraně, až za hranou je zřejmé. V roce 2008 a 2009 by za neplacení daní byl veřejnosti odsouzen. Dnes veřejnost zapomněla na firmy a jejich tzv. daňové optimalizace. Ok, uvidíme, dále bude do dvou měsíců bude vyhodnoceno čapí hnízdo. Policie rozhodne o dalším postupu. Mezitím se očekává postup evropského OLAFU.

20.2. INFO: Stát se zbláznil. Plus 9000 registrací...


10:01 Zbývá stále přes 170.000 neregistrovaných firem... Včerejší statistiky podle serveru www.hlidaceet.cz hovoří pouze o necelých třechtisích firem denně. To je zoufale málo. Premiér Sobotka hovoří o spojení s komunisty. Vesnice, které komunismus zbídačil a pomalu se vyhrábavaly z trosek dostaly ránu od Babiše. Teď ještě přidat. S takovým hospodařením půjdeme zugrunt.

16.2. INFO: EET klid před bouří ? Plus 3800 registrací...


23:01 Druhá vlna EET počítá s denní registrací až třicetitisíc firem... Včerejší statistiky podle serveru www.hlidaceet.cz hovoří pouze o necelých čtyřechtisích firmách registrovaných ve středu. Je to zvláštní, ale kolem Babiše se vždy před dalším průšvihem vytvoří až zlověstný klid. Ten je cítit právě teď. Nikdo nikde nic nevytahuje, snad se čeká na něco. Ve hře je například závěr policie, kolem čapího hnízda nebo prošetřování evropské kontroly OLAF. Do konce února zbývá jen osm dní. Registrovat se má celkem přes 320.000 firem a je registrováno 134.000 firem. Zbývá neuvěřitelných téměř jednostodevadesáttisíc firem. To musí být někde nějaká chyba. Mrtvé firmy. Jsme mimořádně napjati, jak to celé dopadne. Pokud budeme počítat zbývajících jen 160.000 firem, stále vychází průměr až dvacettisíc registrovaných denně. Průměr je jen číslo. Skutečnost tak hovoří až o padesátitisících registrací v posledních dnech tohoto měsíce denně. To je mimořádné číslo. Padesát tisíc firem se v první vlně registrovalo a vstupovalo do eet několik měsíců.

15.2. INFO: EET plus 2840 registrací...


23:01 Druhá vlna EET počítá s denní registrací až třicetitisíc firem... Včerejší statistiky podle serveru www.hlidaceet.cz hovoří pouze o necelých třechtisích firmách registrovaných v úterý.

14.2. INFO: EET v pondělí jen 5.000 registrací...


19:01 Druhá vlna EET počítá s denní registrací až třicetitisíc firem... Včerejší statistiky podle serveru www.hlidaceet.cz hovoří pouze o pětitisích firmách registrovaných v pondělí. Do konce února zbývá už jen deset pracovních dnů. Nárazově se tedy bude muset registrovat denně i přes padesát tisíc firem aby se stihl předpoklad třistatisíc firem. Nebo je opět někde chyba a bude firem nikoli třistatisíc od prvního března, ale jen stopadesáttisíc. Tak uvidíme. Je také možné, že za nezájmem je tichý bojkot. Firmy se prý neregistrují právě s úmyslem zhodit EET.

13.2. INFO: BABIŠ ? PRŮSER NA PRŮSER !


20:23 EET nikdo se neregistruje a Babiš nestíhá vysvětlovat trestní oznámení Naprosto se zvrhává EET i Babiš. Jsme mimořádně napjati, jak to všechno dopadne a nedokážeme si představit, že dobře.První Babišova firma Agrotec se podílela na uplácení, trestý čin se stal, tvrdí soud. Z politických důvodů nebude potrestána. Vše spadlo na zaměstnance, který si to odsedí. Babiš si užívá na Plese upírů - jak symbolické. Výborný zaměstnavatel. Dále - EET je v mimořádně velkém tlaku, sílí hlasy za bojkot EET a zrušení. Dnes 13.2. zbývá téměř 200 tisíc firem, které se ještě neregistrovaly. Denně se má registrovat až třicettisíc firem. Přes víkend kdy byl klid a čas se registrovaly stovky firem denně. Jsme zvědaví na výsledky za dnešní pondělí. Budeme Vás informovat zítra kolem poledne.

31.1. INFO: Dvě nepříjemnosti


12:45 Aktivita STOP-EET.info oznamuje pravděpodobnost NESPUŠTĚNǏ EET...Bojkot ? Stávka firem ? K dnešnímu dni tj. přesně 20 pracovních dní před koncem února není zaregistrováno přes 200 tisíc firem. Což je pro systém přeci jen slušné sousto. Je možné, že firmy budou EET bojkotovat. Co se potom stane ? Jisté je, že tato aktivita má mnoho příznivců a určitě oddálí registrace firem až na samou mez.


9:14 Babiš údajně nazval regulérní novináře za zkorumpované zločince novináři z ČT (solidní jména) byli údajně atakování Babišem, což v roce voleb a měsíc před faktickým spuštěním EET není moc prozíravé. Ověřujeme fakta...

19.1. INFO: DNES NEJVĚTŠÍ PRŮŠVIH EET !


10:08 Dnes vyšla na povrch šokující fakta o EET, osobní údaje státních serverů jsou zasílány soukromé firmě nikdo netuší kam a proč. Je to tady, nejslabší místo celého eet bylo odhaleno matematikem Michalem Škopema a Babiš má co vysvětlovat. Jedna komponenta systému EET prokazatelně zasílá data třetí - privátní straně. Nikdo netuší co dělají ostatní části systému.

18.1. INFO: Opět jedna Babišova lež


19:20 Babiš se s tím nemazlí a plodí lež vedle lži připomínka totality a nechutných každodenních lží nás opět obtěžuje. Babiš tvrdí, že počet restaurací po zavedení EET stoupl. Statistiky ukazují, že klesl. Babiš svoje tvrzení nijak nepodložil. Předpokládáme, že použije svoje jen tak plácání nebo oblíbené, že o tom vůbec neví.

17.1. INFO: Další velký výpadek EET


20:00 Prakticky celý den měly problémy komponenty EET Ministerstvo financí a finanční ředitelství situaci bagatelizuje a zahlazuje tvrzením, že se jednalo o plánovaný výpadek. Nějak jsme nezaznamenali plán, či harmonogram takových výpadků. Podle nás vůbec neexistuje. Uvidíme..

INFO: 14.1. Babiš prosí...


10:00 Podnikatelé se do druhé vlny EET nehrnou.. ..Babiš na svém fb prosí podnikatele, aby neotáleli a registrovali se k EET. Trošku schíza ? Ministerstvo financí v prosinci jednoznačně doporučilo podnikatelům druhé vlny EET aby vyčkávali a EET nepořizovali a vyčkali co nejpozději - pro nejasnost zákonů.

INFO: 11.1. Babiš UDAVAČ


9:40 Babišův udavačský web rozjel udavačskou vlnu. Necelý týden po zastavení udavačského webu se počet udání ještě zvětšil. Lidé začali ve velkém využívat e-maily i běžnou poštu. Také zůstala možnost udávat na webu kontrole účtenky. A co my na to ? Lidé pokračujte a dejme si pár let na vystříkání všech špatných českých vlastností. Udávejme se navzájem dokud nás to nepřestane bavit. Navíc si tak můžeme spestřit vztahy a samozřejmě pouze pravdivě na sebe udávejme vše kolem EET. My půjdeme příkladem a podle vzoru vzorného komunisty babišem udáme vše na co jako návštěvníci Vaši kavárny příjdeme. Jsme féroví řikáme Vám to předem.

Udávejme.

INFO: 10.1. Jakou roli hraje v EET BISFENOL A ?


9:40 BISFENOL A je velké zdravotní riziko pro děvčata jak se ukazuje EET má skutečně silné odvrácené tváře. Aktuálně se zjišťuje, že termopapír, který nyní EET chrlí ve velkém do životního prostředí v bezprostředním okolí lidí, tedy termopapír obsahuje vysoký podíl BISFENOLU A. Celou věc budeme sledovat. Tato jedovatá chemická látka je odpovědná za změny lidského plodu ve vývoji.

Budeme sledovat. Kanada jako první postavila BISFENOL A na roveň azbestu.

INFO: 9.1. Jak vážný problém jsou DUPLICITY ?


18:45 DUPLICITY pokladních dokladů v EET jsou mimořádně závažný problém podařilo se nám získat dokument, který přímo potvrzuje systémovou (projektem neošetřenou) vadu EET. EET je postavená takovým způsobem, že je přirozená vlastnost EET generovat, vytvořit neurčité množství duplicitních zápisů. Zároveň platí, že jistě budou vytvořeny. Zdá se Vám to zvláštní ? Tak kdo už pochopil Babiše by se neměl divit. Prostě to zařídíme a co nefunguje to zaplatí dotace. Jenže tady jste tou dotací Vážení podnikatelé přímo Vy. Vy máte povinnost duplicitu najít a vyvrátit jeji opodstatněnost. Takže hledejte. Vedle naprosto jednoznačně prokazatelné vlastnosti EET spotřebovat všechny lesy v ČR během několika let, se jedná o druhou chybovou vlastnost, která se dá před spuštěním projektu nalézt z hlavy a s kalkulačkou v ruce - potažmo projektem v ruce.

Podívejte se co o EET píše oficiální dodavatel EET (Storyous):

Obecně bohužel nelze očekávat, že porovnání exportu z finanční správy a exportu ze Storyous bude vycházet na 100% přesně stejně. Existuje případ duplicity, kdy je nesoulad dopadem specifikace EET rozhraní finanční správy: pokud tisknete účtenku z tabletu a finanční správa neodpoví do 2000ms (kvůli výpadku serveru nebo výpadku internetu, čas lze v Administraci Storyous prodloužit), pak Storyous aplikace ukončí spojení s finanční správou a vytiskne účtenku s PKP. Další zpracování účtenky převezmou servery Storyous, které se snaží opakovaně účtenku zasílat na finanční správu tak dlouho, dokud z finanční správy neobdrží potvrzení, že účtenka byla úspěšně přijata a její vydaný FIK. V případech, kdy účtenka byla finanční správou sice přijata, ale nebylo zpět posláno potvrzení o převzetí a FIK (ve lhůtě 2000ms), nemá aplikace Storyous ani Storyous servery šanci se o přijetí nijak dozvědět. V těchto případech bude účtenka skutečně v přehledu z finanční správy uvedena vícekrát...

https://help.storyous.com/hc/cs/articles/213681369

Jinými slovy: EET generuje chyby (duplicity) jako samozřejmou věc, která patří k provozu. Hele takto, není to v pořádku a dotkne se to za tři měsíce téměř půl miliónu lidí.

INFO: 8.1. Lež je jako bumerang a míří Babišovi na hlavu


8.1. Boleslav Buzek - Je EET experiment nebo podvod ? Obě varianty nezní dobře a opět se Babišovi vrací jako nešťastně hozený bumerang jeho eet. V souvislosti se šmejdským chováním při optimalizaci daní se vynořila opět otázka je-li EET míněno vážně nebo je to experiment či přímo podvod. Názor nejvýznamnějšího odpůrce EET Boleslava Buzka (český Elon Musk) si můžete přečíst sami.

Je EET experiment nebo podvod ?

INFO: 6.1. Chaos s EET. Výjimka pro e-shopy možná nebude.


12:30 Babiš lavíruje, e-shopy budou používat EET ? Neví. Na konci roku to vypadalo, že e-shopy vypadnou z povinnosti používat EET. Tak se vyjadřoval Babiš. Nicméně opozice je zcela správně za naprostou rovnost mezi podnikateli a EET padni komu padni. Je tedy možné, že výjimky neprojdou parlamentem.

e-Shopy nakonec možná budou povinny evidovat tržby pomocí EET

INFO: 5.1. Stát lže ? Zaměstnanci státu jsou lháři ? ANO


11:00 Babiš lže, Janeček přímo do očí ! Michal Bláha je známá osobnost v IT branži. Důvěryhodná osobnost. Inteligentní člověk se zdravým vývojem v podnikání. Nová generace s ideály revolučního listopadu. Pustil se do hlídání státu. Má na to prostředky i technické zázemí. Taky respekt a uznání. Proto Babiš i Janeček ze státní správy by jen těžko odmítli možnost rozhovoru na odborné téma. Svým způsobem by mohli jen získat. Co však čekalo Michala Bláhu je naprosto šokující a frustrující informace. Oba zmínění zaměstnanci státu Michalovi lhali přímo do očí. Když obhajovali postupy financování EET došly jim falešné argumenty a použili to nejjednodušší - lež. Nejde jen tak o drobnost - ta lež má hodnotu téměř jedné miliardy korun. Více si přečtěte přímo na webu Michala Bláhy.

Babiš a Janeček mi lhali do očí.. ...EET bude stát téměř miliardu

12:00 Udávání je možné i nadále ! zrušený udavačský web je zástěrka. Udávat můžete i nadále. Při kontrole účtenky na webu minfinu budete přímo vyzvání k popisu detailu udání.

INFO: 4.1. EET se rozpadá ? Udavačský web končí !


4.1.2017 Udavačský web ministra financí Babiše a Finanční správy bude VYPNUT, tak nějak dopadne celé EET a bude VYPNUT. Uvidíme, zatím tomu vše nasvědčuje zmatená vyjádření z ministerstva financí, kdy jeden úředník tvrdí ono a druhý tamto a bez shody.

Finanční správa slovy ředitele Martina Janečka ukončí provoz udavačského webu. Babiš svoje podřízené shodil a prohlásil, že vůbec neví, že takový web existuje :) asi je chorý, když několik měsíců celý stát řeší udavačský web. Asi hodně práce :)

7.1.2017 Novináři osvěžili Babišovi pamět, 8. prosince odeslal sms, kde se o udavačském webu zmiňoval. Jeho poradce Aleš Michl (přechytřelý ptáček) už v roce 2015 (říjen 2015 na půdě VŠE, doloženo videozáznamem) aktivně a veřejně vystupoval s tím, že udávání je super a bude-li možnost určitě takový vstup - web budou s Babišem budovat. Zdůraznil, že podnikatelé musí poznat faktor strachu. Aleš Michl je variovaný ? Babiš nakonec připustil, že o webu věděl. Lhář.

9.1.2017 Další dokument o udavačském webu: S udáváním se ale počítalo od začátku, zmínka je o něm ve studii proveditelnosti společnosti BDO z počátku roku 2015, kterou si ministerstvo financí zadalo. Výsledkem je druhý formulář na daňovém portálu, který slouží k ověřování účtenek. „Zákazník má možnost ověřit si, že byla tržba korektně zpracována. IS EET s případnými falešnými účtenkami dále pracuje, a odpovědné osoby, kontroloři, na základě těchto informací provedou případnou kontrolu poplatníka,“ píše se ve studii BDO. Možnost ověřovat účtenky přitom slouží, stejně jako nahlášení nevydání účtenky, jako podklad pro kontrolu. Zákazník, který do systému zadá údaje z účtenky, tak nevědomky může podnikatele nahlásit. Ti si přitom už několikrát stěžovali, že se jim na daňovém portálu nezobrazují všechny tržby nebo se jim naopak zobrazují duplicitně. O tom, že ověřování účtenky může sloužit jako nástroj k udávání, se hovořilo i na plénu sněmovny při projednávání zákona. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek tenkrát hovořil právě o studii BDO. „‘Jak jsme spolu udávali, jak jsme spolu žalovali.‘ To si teď budeme zpívat po zavedení EET na každé vesnici, na každém městě, protože budeme mít k dispozici udavačský web,“ prohlásil Kalousek. V té době byl Babiš jednání přítomný. Na půdě sněmovny se o studii BDO, v níž se hovoří o udávání, zmínil i samotný Babiš. Konkrétně tak učinil 18. listopadu 2015. Babiš jinými slovy musel o udávání v souvislosti s EET vědět, nebo zmíněnou studii nečetl pozorně. Ani jedna možnost vicepremiéra nestaví do zrovna lichotivého světla.

http://echo24.cz/a/wqztL/s-udavanim-u-eet-se-pocitalo-od-zacatku-prozrazuje-dva-roky-stara-studie

INFO: 3.1. Babiš dostal naloženo


3.1.2017 Jediný den a Babiš dostal od přírody naloženo , po té co se pochlubil s výsledkem hospodaření (který lživě vydává za nejlepší) se strhla neuvěřitelná smršť špatných zpráv. Vyplavalo zjištění, že Babiš využil mezery v zákoně a on mravokárce platičů daní - optimalizoval daně a nezaplatil státu několik desítek miliónů korun - vše jak on tvrdí podle zákona. Policie obdržela podnět k prošetření miliardových převodů. Pár minut na to , se oživila kauza Čapí hnízdo, kdy novinářka Slonková a její kolegové upozornili na nevyužitost a prakticky prázdný objekt bez hostů. Případem se zabývají dvě složky jednak Policie a za Evropskou Unii OLAF (obdoba FBI) brzy bude znám výsledek. Aby toho nebylo málo firma, která provádí umělé oplodňování zaměnila lidská vajíčka. Ano i v ní má Babiš podíl.

INFO: 2.1. Jednoduše: EET nefunguje, zatěžuje odpadem a duplicitami


2.1.2017 Sedí v teple a nemá odpovědnost za EET (to se to vysvětluje) Petra Petlachová z Generálního finančního ředitelství , se vyjádřila odborně - Finanční správa problémy připustila. „Vámi popisovaný problém se zobrazením tržeb souvisí pravděpodobně s upgradem webové aplikace EET,“ uvedla v pondělí pro server Echo24.cz Petra Petlachová z Generálního finančního ředitelství. „Během dnešního odpoledne budou podnikatelé vidět aktuální data,“ dodala.

Finanční správa uvedla, že došlo k síťovým technickým problémů u daňového portálu, a proto byly podnikatelům částečně nedostupné funkce registrace do EET, získávání certifikátů a přístup k součtům a přehledům vlastních tržeb. „Tyto problémy však neměly absolutně žádný vliv na plynulost evidování účtenek, systém běžel standardně a bez výpadků,“ uvedla Petlachová.

Zdroj informace z tisku: Echo24 a iDnes

INFO: 1.1. Lidovky a iDnes: EET mělo na silvestra několikahodinový výpadek

Babišova média už nemají sílu vzdorovat tlaku a uveřejňují i negativní info o EET. To je dobře, skutečnost o EET musí postupně vyplavat na povrch.

EET jede zatím jen asi na deset procent výkonu a výpadky se už stávají běžnou součástí. Podstatné je, že zatím tisíce a brzy desetitisíce lidí musí řešit hloupost státu. Jen vinou státu musí podnikatelé navíc kontrolovat účtenky a to v případě nejen výpadku , ale mnohem většího problému - duplicit.

Ukazuje se, že systém EET není dobře navržen a běžně dochází k duplicitním zápisům, jinými slovy stát vidí u podnikatele větší tržby, než ve skutečnosti má. Podle vyjádření státu to není problém státu, ale podnikatele, který si má účtenky schovávat a dokázat, že duplicita nenastala. Podnikatel dokazuje skutečnou výši tržeb ne stát.Arogantní - ANO - tak jako Babiš. Jak to tak vypadá voliči nešli cestou budeme se mít lépe, ale českou cestou ať sousedovi co podniká chcípne koza :) a potom se budeme my mít lépe ANO ztráta je ta cesta, nikoli zisk. Babiš nám konečně otevřel oči. To je správná volba. Díky.

INFO: 18.12. Ondřej Tomek (miliardář, investor) na iDnes: EET je hloupě a nemoderně realizované...

Nevěříme vlastním očím na idnes drsně proti EET rozhovor se zakladatelem mnoha startupu Ondřejem Tomkem. Obzvlášť dřevěná část...

... Takže kdybyste zadal příkaz, zítra máte peníze na účtu? Do několika minut. O to úsměvnější mi v této souvislosti přijde celé EET. Chápu záměr, který je ale naprosto hloupě a nemoderně realizovaný. To, čeho se snaží dosáhnout, se lehce dá udělat přechodem na bezhotovostní ekonomiku, ke které se dřív nebo později stejně dostaneme. Prostě, budeme-li platit bezhotovostně, jsou všechny transakce evidovány. Nikoho z obchodníků by to nestálo ani korunu za nákup pochybných pokladen a ušetří se lesy za zbytečné účtenky. Nebo vám v 21. století přijde normální, že si dáte kávu a obchodník vám musí dát dva lístky z pokladny? Tristní, hloupé, staromódní a zbytečné.

Na EET si teď pouze plní kapsy spousta průměrných či podprůměrných softwarových domů, které narychlo udělaly nějakou pokladnu a věří, že si na tom něco utrhnou, protože podnikatelé tomu nerozumí a musí si nějak splnit povinnost. Je to naprosto hloupě provedené, navíc jim podle mě ten systém zkolabuje, jakmile se připojí všichni podnikatelé. Čirý amatérismus, jak na úrovni architektury systému tak na úrovni úvodní politické myšlenky.

Doba jde úplně jiným směrem....

INFO: 17.12. EET zobrazuje, doslova chrlí osobní údaj na veřejnost

Stát nedomyslel skutečnost, že účtenka bude doslova veřejně chrleným nosičem jednoho z nejsoukromějších údajů - rodného čísla. Je to neuvěřitelná cca dvacátá hrubá nedomyšlenost celého systému. Vzniká dojem jakoby EET vůbec nikdo neřešil, jen se tak nastřelilo a čeká se jestli to veřejnost zblajzne. Jako třeba Kostní párek nebo hamanou bžundu. Stát je tady ve dvoji pozici. Na jedné straně vyzývá občany aby si chránili svoje osobní údaje jako oko v hlavě a na druhé sám tvoří systémy, které naopak osobní informační intimitu zcela bourají a vykosťují.

INFO: 16.12. EET - Hospody kradou dál


16.12.2016 EET nezabránilo kradení v hospodách restaurace a hospody zcela jasně a veřejně deklarovaly postupy na protest proti EET a zřizují hromadně tzv. Babišův stůl. Celý princip zveřejnil deník iDnes na hlavní straně, což je podivné, když se ví, že tento deník pomáhá Babišovi. Babišovým stolem je iluzivní stůl, na který se celý den kasírují tržby a na konci dne se celá tržba toho stolu smaže. EET tedy zcela selhalo, je to již několikerý způsob jak EET obejít. EET je nefunkční myšlenka. Opět jsme u kontrol a vynucování trestů, které prostě u nás nefunguje, protože se všichni známe.

16.12.2016 Kavárny hlásí propad tržeb až o 30% čistě jen vlivem EET a negativní kampaně Babiše proti menším provozovnám všeobecně.

INFO: 15.12. MinFin Schillerová : EET NEKUPUJTE, vyčkejte - nevíme jak celé EET dopadne !

Schillerová z ministerstva financí, která stojí s Babišem i za veřejně neuváděnou výjimkou do 1.7 mil obratu ročně, dnes prohlásila, že vyzývá podnikatele druhé vlny EET aby nekupovali EET zařízení neboť není vůbec jasné jak to všechno s EET dopadne. NEUVĚŘITELNÉ. Po revoluci 1989 Babiš způsobil největší chaos a zmatek v celé České republice, ztráty se již nyní počítají na miliardy korun. Nejde si zvyknout na neuvěřitelný zmatek kolem EET, Babiš jako by přinesl do státních institucí nový prvek - amatérismus, diletantismus a Vy občané vyčkejte, my bohové něco prostě uděláme. Tak to je špatně. Není den aby EET nepřineslo něco prudce negativního.

INFO 2.12. POTVRZENO: víc než tisíc firem zavřelo


přes dvatisíce firem se chystá ukončit podnikání, některé přejdou na s.r.o.
1.12.2016 EET NEBUDE spuštěno v původním rozsahu a ZCELA JISTĚ NEBUDE ROVNAT podnikatelské prostředí
1.12.2016 Několik tisíc lidí přišlo o práci k 1.12.2016 v souvislosti se spuštěním EET, počkáme bude-li stát schopen zveřejnit přesnou statistiku. EET se tak po roce 1948 stalo největším likvidátorem drobných rodinných firem - základních kamenů každé úspěšné a vyspělé ekonomiky.
2.12.2016 Babiš zveřejnil data přihlášených je pouze 36.500 firem z očekávaných více než 40.000 skončit tedy mohlo více než tři tisíce firem, EET se tedy přímo negativně dotklo až deseti tisíc lidí. Pokud připočteme návštěvníky restaurací a hospod tak až padesát tisíc lidí přišlo o svůj oblíbený podnik.

EET prakticky před zahájením ztratila svůj význam. Je jisté, že až stovka tisíc podnikatelů bezkoncepčně, pouze populisticky bude z EET vyřazena. EET měla být spravedlivý nástroj, pomineme-li absurdní neekologickou neefektivitu, myšlenka Babiše byla narovnat podnikatelské prostředí. Dnes třicátého listopadu, je JISTÉ, že toto se nestane a z EET se už teď stal paskvil. NEUVĚŘITELNÉ, těsně před zahájením EET už existují čtyři návrhy na výjimky. Z toho dvě naprosto odlišné z Babišovy dílny. Navíc ten kdo koupil vybavení za dvacet až třicet tisíc (běžný rozpočet na EET menší cukrárny) má poměrně velkou pravděpodobnost, že tyto peníze jednoduše vyhodil oknem. Nervy s tím spojené nepočítaje. Takže milí politici - takto se dobrý stát nebuduje. To jste ukázali jak se buduje neokomunistický bordel.

INFO 28.12. DEN D Čtyři výjimky, dvě od Babiše, Babiš neví jak navzájem vznikly - jsou z jeho kanceláře

Je to neuvěřitelné, ale je to skutečnost, ještě v pátek mluvil Babiš o výjimce pro drobné podnikatele, když v pondělí 28. listopadu, dva dny před zahájením EET prohlásila poslankyně Zelienková, že Babiš zná a podporuje návrhy dva. Jeden na zmíněných 250tis Kč ročně, druhý na 1,7 mil. Kč obratu ročně. Lidovci tomu nasadili korunu den poté navrhli zcela odlišné řešení a to plošné výjimky a obratovou výjimku do 414tis. Kč ročně :) ZLÝ SEN ? Nikoli Babišova realita. Jak to tak vypadá, můžeme si gratulovat, že Českou republiku finančně řídil v době krize ten padouch Kalousek. Je docela možné, že po neuvěřitelném marasmu, který tady kvazitotalitní strana ANO vytváří bude opět muset nastoupit padouch Kalousek a udělat pořádek. Je to jen zamyšlení...

18:00 Lidovci chtějí výjimku pro obrat 414tis Kč ročně. Blázinec ?
Úterý 07:00 Jsme aktuálně jediné médium, které se zabývá třetí výjimkou největšího rozsahu, až do obratu 1,7mil Kč, připravujeme kompletní info na odpoledne.

20:00 Lidovky a iDnes prakticky neinformují o negativní stránce EET. Vyhýbají se jménu Babiš a EET se dotýkají nanejvýš opatrně.
19:00 EET MŮŽE SKONČIT ! Oficiální rozhovor s předsedou vlády Sobotkou. Hospodářské noviny. Odkaz nefunkční, přetížen. Info na iHNED
18:00 NAPROSTÝ KLID. Výbušnou informaci, stále nikdo nezpracoval. Média mlčí a všichni se tváří, že se o nic nejedná
17:00 EET PEKLO NA ZEMI. Nikdo není schopen předpokládat co bude zítra. Firmy už nakoupily EET a může se stát, že to byly vyhozené peníze
16:00 NEUVĚŘITELNÉ INFO: Kristýna Zelienková na svém FB potvrdila nesmělou informaci minulého týdne NIKOLI 250tis Kč ročního obratu, ale necelých 1,7mil bude rozhodujících pro výjimku z EET Citujeme z FB Kristýnu Zelienkovou, poslankyni poslanecké sněmovny České republiky fb/Kristýna Zelienková

Miinistr Babis chce zitra prinest do Snemovny vlastni poslanecky navrh na upravu pausalni dane, podle nehoz ma jit o rocni prijem max 250 tis korun. Nehlede na vysledek (soc dem pro nej hlasovat nebude) je treba rict:

16.11. rozpoctovy vybor projednal novelu, kterou prisla na jednani osobne obhajovat namestkyne MF pro dane Alena Schillerova. Jak je ve schvalene novele napsano, tyka se zivnostniku, u kterych "roční výše těchto příjmů v bezprostředně předcházejících 3 zdaňovacích obdobích nepřesáhla 5 000 000 Kč." Dale se tam pise, ze "Poplatník je povinen vést jednoduchou evidenci o výši dosahovaných příjmů, výši pohledávek a o hmotném majetku používaném pro výkon činnosti." Kdyz jsem po jednani namestkyni rekla, ze by se techto lidi EET logicky nemela tykat, ministerstvo zcela prestalo komunikovat.

23.11. pak ministr Babis prisel z vyse zminenym navrhem na 250 tis rocne. Jeho duvod je takovy, ze je treba chranit jistou pani z Kladna, ktera prodava zeleninu v garazi. Tim ale pan Babis zcela popira sam sebe. Pausalni dan, kterou navrhnul jako systemovou, najednou zacina interpretovat jako vyjimku. Navic tim, ze ignoruje svuj tyden stary navrh, smysl pausalni dane zlikvidoval a predelal ho na dukaz socialniho citeni a laskavosti k nejchudsim zivnostnikum.

24.11. Babis oznamil, ze o pausalni dan bude mozne pozadat nejdriv v kvetnu. V jim navrzene novele z 16.11 se ale pise: "Ustanovení § 7a zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, lze použít již pro zdaňovací období roku 2017. Žádost o stanovení daně paušální částkou na toto zdaňovací období poplatník podá nejpozději do 31. května 2017 a správce daně daň na toto zdaňovací období stanoví po projednání s poplatníkem nejpozději do 15. září 2017.“ Tedy nikoli nejdrive, ale nejpozdeji v kvetnu.

Zaver: Kdyz Babis zjistil, ze EET a pausalni dan opravdu nejdou dohromady, zcela rozbil svuj tyden stary navrh. Nema to hlavu ani patu. Proti EET v zasade nejsem, ale jeji koncepce a zpusob pripravy je katastrofalni.

Spatnou zpravou pak pro Babise je, ze svuj puvodni navrh 16.11. jiz odvolat nemuze. Rozpoctovy vybor ho podporil a Snemovna o nem bude hlasovat. A ja k nemu podam svuj pozmenovaci navrh, ktery by zivnostniky s obratem do 5 mil osvobodil od EET, viz nize

Celé znění najdete na fb/Kristýna Zelienková


Chcete nám být nápomocni ? Staňte se dobrovolníkem. Můžete nám přispívat svými zkušenostmi pište na e-mail: info (at) kavarny.cz


Den po dniJak šly dny s elektronickou evidencí tržeb

EET Den po Dni až do Závěru


EET AKTUALITY najdete VÝŠE.. ..proklikněte zde9. ledna 2017, chyby EET tzv. DUPLICITY JSOU vážný problém

8. ledna 2017, v souvislosti se šmejdskou daňovou optimalizací se vynořila otázka je EET podvod ?
6. ledna 2017, situace kolem e-shopu je nejasná. Nikdo neví zda-li budou nebo nebudou evidovat podle EET
5. ledna 2017, Babiš a Janeček lžou, EET bude stát miliardu, udávání je stále možné přímo při kontrole účtenky
4. ledna 2017, Udavačský web zrušen, Babiš o něm neměl potuchy, přestože se řešil před ním ve sněmovně i v jeho médiích, podle všeho máme ministra, který neví, která bije a je mimo - komunista.
3. ledna 2017, nové trestní oznámení na Babiše, Babišova klinika zaměnila oplodněná vajíčka žen, poprvé v Evropě.
2. ledna 2017, EET jednoduše nefunguje. Každý podnikatel musí kontrolovat duplicity, EET se prodražuje

1. ledna 2017, Další výpadek modulu systému EET oznamují k překvapení iDnes a Lidovky
18. prosince 2016, Ondřej Tomek - EET je hloupé a nemoderní (rozhovor v iDnes)

17. prosince 2016, EET zobrazuje, chrlí veřejně osobní údaje, konkrétně rodné číslo
16. prosince 2016, v souvislosti s EET a celkovým napětím klesají tržby v kavárnách až o 20% proti loňsku.
15. prosince 2016, MinFin Schillerová : NEKUPUJTE zařízení pro EET, vyčkejte, nic není jisté.
14. prosince 2016, Babiš je potvrzený lhář. Jedná ze lží bylo veřejně odvysílané tvrzení, že neziskovek se EET nebude týkat. K dnešnímu dni končí první kavárny, které zaměstnávají postižené
13. prosince 2016, Hodinový (totální) výpadek EET. Zatížení EET je prakticky nulové proti špičce v plném zatížení...

30. listopadu 2016, EET definitivně ztratilo význam. Po Babišově extenpóre se objevuji výjimky jedna za druhou. Lidovci celé spektrum živnostníku plus 414tis Kč obratu ročně.
29. listopadu 2016, dnes sledujeme vše kolem nového zákona, který vyřadí z povinnosti EET až stotisíc provozoven. Babiš navrhl novou, třetí výjimku pro obrat až 1.7mil Kč ročně. SLEDUJEME a odpoledne uděláme souhrn..
28. listopadu 2016, NEUVĚŘITELNÉ ! Návrhy na výjimku jsou celkem tři. E-shopy, obrat do 250tis Kč ročně a NOVÝ s obratem do cca 1,7mil ročně. Toto prohlásila přímo poslankyně Kristýna Zelienková.

27. listopad 2016, Babiš posílá otevřený dopis a oznamuje, že výjimku 250tis Kč ročně dá přímo do parlamentu, vládu obejde.
26. listopad 2016, stát žije hádkou předsedy vlády a ministra financí Babiše o EET.
25. listopad 2016, předseda vlády Sobotka veřejně potvrdil hádku s ministrem financí a zpochybnil připravenost EET.
25. listopad 2016, Babiš na poslední chvíli hovoří o výjimce pro podnikatele s obratem do 250tis Kč ročně ! porovnej s 16. listopadem níže !
24. listopad 2016, informace z provozoven se různí, někdo tvrdí, že je vše bez problémů, jiní mají výpadky až 5% účtenek.
23. listopad 2016, určitě ukončí činnost více než tisíc provozoven a více, podle posledního stavu smluv a objednávek pivovarů
22. listopad 2016, oficiální místa tvrdí, že vše je připraveno. Jednotlivci EET zkoušejí a hlásí chyby.
21. listopad 2016, první oficiální informace o ukončení až stovek provozoven hlásí pivovary.

16. listopadu 2016, ve spolupráci s ministerstvem financí a Andrejem Babišem se připravuje výjimka pro podnikatele až do výše 1.7mil Kč obratu ročně. Info na fb/Kristýna Zelienková

10. října 2016, EET se má dotknout až jednoho miliónu osob. Spočítáme kde stát vidí těch 18mld Kč ročně, když jen roční náklady na provoz budou kolem 10mld. Kč. Někdo tady něco nespočetl dobře.

9. října 2016, Na EET není dostatek dřeva ! Jednoduchým výpočtem jsme zjistili, že EET spotřebuje ročně les dřeva. Jeden pražský park. To není únosné !
8. října 2016, EET a rozpory v koalici. Hádky s lídry uvnitř koalice o EET, neuvěřitelné. Jak může EET fungovat, když už teď je kolem EET naprosto nejasno mezi zakonodárci.
7. října 2016, výjimky - už dnes víme - EET křiví trh, yačínají se dělit podnikatelé na ty, kteří budou nuceni používat EET a ty vyvolené, kterých se to nedotkne. Trh se křiví.
6. října 2016, ministr financí nezná svůj zákon a lže ? Inu už to tak vypadá.
5. října 2016, neziskovky - Hasiči a EET - špatný vtip, je to potvrzeno - co neuměl nikdo přesně vysvětlit EET se dotkne na místech kde to nikdo nečekal.
4. října 2016, pozitivní názor ? Ano. Když si koupím RůznouTykačku budu mít přehled, sklad a tak různě. To je pravda, ale to jde zařídit za desetinu ceny, programů jsou desítky.
3. října 2016, pozitivní názor ? Ano. Ten kdo závidí druhému je rád, že bude také kontrolován. Totalita, komunismus. Když mi má chcípnout prase, ať chcípne i sousedovi. Česká povaha.

2. října 2016, první konkrétní aplikace: Zaplatíte 8 tisíc Kč a měsíčně 500,-Kč. Ročně tedy přes 6 tis Kč. Za třicet let provozu kavárny až 180tis Kč.
1. října 2016 AKCE Dřevěné EET www.fb.com/DreveneEET jednoduchý výpočet ukazuje, že každý z nás ztratí kus života a ještě větší kus lesa. Pokud budeme používat EET - potom nemá smysl dělat jiné ekologické aktivity, jako např. třídění odpadu. EET dává ekologii na frak. Zavedení EET je proti všem ekologickým aktivitám státu. Spotřeba dřeva, energie a jedovatých materiálů na baterie a termoúčtenky je extrémní. Prakticky vytváří paralelní svět - každé rodině stínovou rodinu s další ekologickou zátěží. Tím i zvýšení zdravotních rizik. Jednodušší je přímo zákonem nařídit platit paušální daň a měsíční poplatek vybraným firmám. Ušetří se za zdroje a finanční výsledek bude ještě lepší. No a co, že to vypadá divně. Bude to prostě lepší. Přesně tak tupé to je.
1. října 2016 11:00, názor z praxe: Mám obavu, že pokud bude účtenková loterie, tak si lidi nechaj roztisknout účtenku na každou položku - ať mají více losů. Tupákov ?
1. října 2016 9:00, první EET pokladny v akci. Čekáme na účet několik minut. Kavárnice vyřizuje hovor se správcem pokladny :) tak to dobře začíná.
28. září 2016, první postup jak ošidit EET. Jde to. Pokoutné nabídky programátorů poukazují na zneužití režimu off-line. Období až 48 hodin poskytne dostatek času na reorganizaci účetní databáze. Ministerstvo financí nenašlo způsob jak se bránit. Hrozí kontrolou. To ovšem mohla kontrolovat už nyní. EET ukazuje další problémy.
27. září 2016, nově výjimka ze zákona pro bufety, stánky, malé jídelny bez stravovacího zázemí (židle, stoly) tržby evidovat nemusí (poměrně nespravedlivé vůči stejně malým kavárnám s deseti židlemi).

10. září 2016, po fašounské aféře oslabuje vliv ministra financí a ustupuje se od EET na stáncích v zákonném termínu, stánky dostávají odklad
Srpen 2016, tiskem proběhla nespokojenost dobrovolnických spolků, názor státu opět nebyl jednotný, podle výkladu zákona hasiči nebudou povinnými
Červenec 2016, nejednotný postoj ministra financí - rozpor s výkladem podřízeného zaměstnance v pohledu na EET na dýška, tringelty apod.
Červen 2016, na povrch vyplouvají neúspěchy Chorvatské vlády a nespokojenost s EET v Chorvatsku, vzorem pro nás je najednou Maďarsko :)


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz
18. číslo, 18. týden, 4. května 2017

Kavárny.cz dva roky týdeník, čtyři na webu. Návštěvnost leden 2016 +100% ledna 2015, děkujeme :)

Kavárny.cz rok 2016 - týdeník, fotky, katalog a story

Nejen Prahu naše hlavní město i Vídeň naši nejbližší megapoli, ale také zcela malé a zdánlivě nevýznamné městečka nebo vesnice letos opět navštěvujeme. Někdy skutečně, jindy jen ve vzpomínce a připomínce. Budeme se pravidelně vracet do malých a nenápadných kaváren, které jsou však svým významem důležitější než naleštěné podniky v Praze nebo Vídni. Kdo z Vás zná Horažďovice, Čeladnou, Loštice ? Jenže právě tam v menších městech a obcích se nyní děje něco co je pro celou Českou republiku důležité. Právě teď a právě tam se nyní postupně začíná vracet život podobný životu před rokem 1948. Velmi pomalu a skutečně opatrně se obnovují zpřetrhané kořeny někdy i stovek let rodinného hospodaření mnoha generací. Hospodaření zdravého a úspěšného. Je neuvěřitelné jak dokonale dokázal zrůdný komunismus vykulčovat ze společenského života obce radost z přirozeného a zdravého rozvoje. Jsme u toho a věříme, že to co se nám za posledních téměř třicet let podařilo nastavit už nevezme vývoj zpět a bude zdravě prospívat. Zničená země je vidět na fotografiích pohraničí s Rakouskem. Za hranicemi v Rakousku je políčko na políčku, radost pohledět, vše obhospodařeno poctivě a zdravě. U nás zůstaly ještě nezdravé lány, je vidět jak jim to nesvědčí. Nejsou barevné, takové šedé, jako by nerostly, bahno prosvítá, zem chátrá. Tupé a nedomyšlené zneužívání herbicidů. To jsme zažili v minulém roce, kdy velkopodnikatel v rámci sporu zničil druhému hospodáři úrodu totálním herbicidem. Zvrácenost měl ještě tu drzost vydávat za péči řádného hospodáře. Tak dopadlo hospodaření ve velkém. Není dobré a má obrovské rezervy. Věříme, že stejně jako odešlo období hloupých kolektivních rozhodnutí, stejně odejde i období pseudo-dotovaných rádobypodnikatelů. Věříme, že přichází období rozdělování půdy na malé kousky, tak aby se hospodařilo kvalitně a šetrně. S tím přichází i radost do rodin, dobré zdraví a pevný kořen. Tím i více času na dobrou kávu, dobrý čaj - více času s rodinou a v dobré víře.

Chcete nám být nápomocni ? Staňte se dobrovolníkem. Můžete nám přispívat svými zkušenostmi pište na e-mail: info (at) kavarny.cz


Obsah týdeníku Kavárny.cz 18. číslo, 18. týden 2016

 Úvodní fotografie (přední strana)
 Kavárny.cz týdeník (předmluva)
 Obsah na úvod
 Graficka posledních čísel (obrázkový prolink)
 EET | 18. číslo týdeníku Kavárny.cz
   Co to je ?
   Kdo má povinnost ?
   Proč ?
   Jak ?
   Za kolik ?
   V jiných zemích ?
   Související zákony
 Mimořádně: EET negativní strana mince
   EET - plýtvající monstrum ?
   EET - zničilo ekonomiku už ve více zemích ?
   EET - stát lže aby získal podporu ?
   EET - podraz na poctivé podnikatele ?
   Pravda o šedé ekonomice - potřebujeme ji ?
 EET systémy
   HARSYS
   EET1
   Dotykačka
   T-Mobile
   KASA FIK
   Ježek
   Menu55
   SmartPokladna
   Storyous
 EET, závěrem
 Obsah na závěr
 Odkazy na jednotlivá čísla

Vyhazujeme peníze oknem ?Roste nám před očima novodobá hladová zeď, kterou si sami platíme ?

EET - plýtvající monstrum

Do jaké míry je reálné zvýšit daňový výběr o 18 mld. Kč. Jak to ministr financí myslí ? My jsme spočetli, že celá legrace kolem EET bude stát více než 10mld Kč. To je obludná suma, za kterou je možné postavit pěkný kus dálnice. Tunel, to ani nemusíme komentovat. Oblíbené nemocnice. Celý týden budeme upřesňovat fakta kolem plýtvání a EET.

EET se má dotknout až 1 miliónů osob. Budeme tedy vycházet z reálnějšího čísla 500 tisíc osob (podnikatelů, provozoven). Náklady na jednu provozovnu se pohybují v prvním roce přes dvacet tisíc korun. V této částce je započteno vše. Od prvních drobných nákladů na seznámení a následně převzetí hesel, přes pořízení vybavení, následnou spotřebu energie, mzdy na obsluhu zařízení až po opravy apod. Držíme se při zemi skutečné náklady budou o něco málo vyšší. V dalších létech očekáváme snížení. Ročně bude náklad na jeden terminál v průměru přes desettisíc Kč.

První rok náklady překročí 10mld Kč. Druhý a další roky 5mld Kč. Skutečných deset mld nákladů proti hypotetickým 18mld zisku státu. Uvidíme.

Další položkou je ztráta zisku. V celorepublikovém rozsahu dojde ke ztrátě - úbytku tržby v řádu několika mld Kč a to v důsledku ztráty času na technickém zařízení. Ta ztráta je významná a to z důvodu nasazení EET tam, kde žádné zdržení neexistovalo. Příkladem je výdej zmrzliny. Nyní zcela bez zdržení. EET přidá až 30 sekund na jeden účetní doklad. Při výdeji jedné zmrzliny co dvě minuty - průměrná zmrzlinárna - se jedná o něuvěřitelnou ztrátu v rozsahu 20-30% procent času. Je tedy reálné, že tržby poklesnou nejméně o 20%. Pokud byla běžná tržba 200.000,-Kč měsíčně dojde ke snížení až o 40.000Kč. Pokud i přesto stát vydělá v tomto případě upachtěnou daň (pouze 8 mld) - stejný stát (my všichni v součtu) - příjdeme o částku přes 50mld na tržbách ročně. V konečném důsledku, přestože bude sedět zvýšený výběr daní - v konečném důsledku bude mezi námi vydělaných peněz méně. Budeme se tedy smát nad vytištěnou statistikou ministerstva financí jak jsme úspěšní, ale v našich kapsách bude mnohem méně peněz.

Suma sumárum a to nám stát nějak raději moc neukazuje je rozdíl pro stát - tedy nás všechny - až 30mld Kč roční ztráty.


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.czHorší ekonomika ?Opravdu chceme dopadnout jako vzory EET ?

EET - zničilo ekonomiku už ve více zemích ?

Víte, že Rumunsko předběhlo Chorvatsko ? Víte, že Chorvatsko politicky stagnuje, ekonomika se propadá ? Víte, že Itálie nasadila obdobu EET před třiceti léty a od té doby ekonomika Itálie stagnuje ? Víte, že Slovensko patří mezi nejslabší ekonomiky ? Víte, že Rakousko, které také zavádí EET se zaměřuje opačně na velké ryby. Rakousko dělá opačné EET než my - EET na Babiše ? Rakousku se dlouhodobě daří :) My Kavárny.cz chceme za vzor Rakousko. Nejsme proti EET, jsme proti hlouposti.


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.czStát lhář ?Vrací se doba totality a lži na každém kroku ? Asi ano, pokrytectví a populismus jsou hesla těchto dní.

EET - stát lže aby získal podporu ?

Zaměříme se na dennodenní drobné plácání, lžičky a přetvářky. Podrazůvky a ůskočky ze strany státu. Uvidíme kolik jich najdeme do spuštění ETT. Je EET prolhaná věc ?


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.czPodraz ?Slovo podraz přinesl babiš. Nikdy tolik nikde neznělo jako za něj. Jako by s tím slovem srostl on sám. Není Babiš ten podrazák ?

EET - podraz na poctivé podnikatele ?

EET je prezentováno jako bohulibá věc. To nejlepší pro seriózní podnikatele. Ale jak může být, když ten kdo je seriózní a platil daně perfektně - bude více zatížený. Mohl si na místo EET koupit ochrannou známku na podnik. Rozhodně lépe vynaložených par tisíc korun. Tedy jak může být EET dobrá věc, když podvodník využije výjimku a o pár metrů dál se bude smát serióznímu podnikateli. Podvodník si prostě vždy vše zařídí podle výjimky a stát výjimky preferuje. To budeme sledovat a není to dobře.


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.czŠedá ekonomika ?Víte vůbec něco o názoru nositelů nobelových cen za ekonomiku na šedou zónu ?

Pravda o šedé ekonomice - potřebujeme ji ?

Tento týden se budeme věnovat šedé ekonomice bez populistických žvástů. Už jste někdy jeli přes obec 51km/hod nebo více ? Tak to jste si užili šedou část za zákonem. Bylo to dobré ? Potřebovali jste to ? Jeli jste někdy mimo obec přes 90km/hod ? Ano ? Nevědomky ? Tak to jste jeli za hranici zákona v šedé zóně. Představte si svět, kde jste na každém kroku a na každém ujetém kilometru kontrolováni. Bylo by to žůžo ? Nebo by to bylo k blití ? Šedá zóna představuje prostor pro pružnost ekonomiky. Je vědecky prokázáno, že omezování šedé zóny snižuje nejen výkonnost, ale také spolehlivost a do velké míry zvyšuje stres a napětí. Téma, kterému se budeme věnovat je šedá zóna. Víte, že za šedou zonou ještě pokračuje prostor skutečné kriminality ? Drogy, prostituce, pasáctví, obchod s lidmi ? Víte, že tato zóna je zcela bez zdanění ? Jinými slovy skutečný zločin se vysmívá EET. Trapné.


I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz

Co to je EET ?Elektronická evidence tržeb..

EET elektronické propojení tržby a státní kasy

Elektronická evidence tržeb je elektronické propojení uskutečněné tržby a daňové správy v okamžiku převzetí úhrady za službu nebo zboží. Hotově nebo platební kartou. EET se netýká převodů mezi běžnými a obdobnými účty u bank. Kdo používá klasickou kasu s pokladnou tak se mu navenek nic nezmění. Jen drobnost - účtenka vyjede o pár sekund později. Zpoždění způsobí elektronická komunikace mezi Vámi a serverem státní správy. Jak víme z praxe každé sekundové zpoždění je nepříjemné a známe to při čekání ve frontách na pokladnách - když se načítá platba platební karty. Změna tedy nastává pro každého kdo kasu neměl a počítal jen tak na kalkulaččce nbo z hlavy. Např. výroba a prodej zmrzliny.

Průběžně aktualizované informace o EET naleznete zde a na speciální stránce www.kavarny.cz/EET

Státní portál o EET naleznete na www.etrzby.cz

Asociace malých a středních podniků a živnostníků www.eltrzby.cz

Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

Kdo má povinnost ?Kdo je povinný a bude podle zákona součást EET ? Každý kdo přijímá tržbu hotově a DOKONCE i každý zákazník - neb zákazník je podle zákona o EET povinen spolupracovat na bezproblémovém proběhnutí EET (např. nesmí odmítnout doklad, zmařit zdokumentování transakce slovy - bez dokladu apod.) Aktuálně největší rozpor, který neumí vysvětli ani samotné miinisterstvo financí je problém dýška. Spropitné nikdo neví jak bude v praxi skutečně řešeno. Výkladů je několik a navzájem se zcela liší. Takže si počkáme.

Zaměřeno především na platby v hotovosti

Zahájení EET je rozloženo do několika let.

 • prosinec 2016 ubytovací a stravovací služby - kavárny, restaurace a podobné provozovny. Ale např. i kadeřnice, které navíc prodávají kávu. Mimo jiné i kempy, catering.
 • březen 2017 maloobchod a velkoobchod.
 • březen 2018 ostatní činnosti vyjma těch ve 4. fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství,
 • červen 2018 vybraná řemesla a výrobní činnosti.

 • EET se netýká příležitostných příjmů a zcela nepravidelného prodeje vlastního majetku (soukromý prodej přes inzerát)  Státní info o tom kdo se má registrovat http://www.etrzby.cz/cs/kdo-a-jake-trzby-eviduje

  Průběžně aktualizované informace o EET naleznete zde a na speciální stránce www.kavarny.cz/EET

  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

  Proč ?  Jaká je odpověď na otázku proč EET..

  Není zcela přímá odpověď, je to moderní - módní, ale také populistické

  Těžko říct. Může to být prolobbováno, může to být rozhodnutí tzv. odborníků. Je možné i protlačení zájmu velkopodnikatelů. Jako oficiální důvod se uvádí boj s neodváděním daní - černé příjmy. Jenže to už u větších provozoven řešil zákon o registračních pokladnách a úspěšně. Takže zůstaly jen malé provozovny a těch se to jistě dotkne. Je otázka, kolik z nich podvádí - kolik opravdu přestane (i EET je snadné prostě nepoužívat) to vše se uvidí až za několik let. Pokud se radikálně nezvýší příjem z výběru daně z příjmu a dph během dvou let, tak je EET zbytečnost. Zvýšení by muselo být radikální tedy v desítkách procent. Zvýšení v řádu jednotek procent může souviset se znehodnocováním měny a zlepšováním výkonu ekonomiky. Průběžně aktualizované informace o EET na speciální stránce www.kavarny.cz/EET

  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

  Jak ?  Jak EET zvládnout administrativně a jak technicky..

  Různě, vždy však za peníze..

  Existuje základních sedm variant. Vždy je podmínkou připojení k internetu. Pokud nemáte připojení budete muset zajistit přenost dat fyzicky k nejbližšímu bodu internetu. Tedy skutečně několikrát za týden zajet autem k nejbližšímu místu, kde je internet. Pro lidi, kteří rádi žijí na konci světa a navíc tam drobně podnikají s hotovostní tržbou to bude další nepříjemnost, klacek pod nohy od státu.

 • 1. nejjednodušší je využití běžného tabletu nebo chytrého telefonu - vstupní náklad až tisíce kč
 • 2. základní pokladna s modulem pro EET - vstupní náklad tisíce kč
 • 3. pokladny s dotykovou obrazovkou a modulem pro EET - vstupní náklad kolem 10tisíc kč
 • 4. registrační pokladny s modulem pro EET - vstupní náklad nad 10tisíc kč
 • 5. základní informační systémy včetně registrační pokladny s modulem pro EET
 • 6. komplexní řešení pro střední firmy s modulem pro EET
 • 7. sofistikované platební a informační systémy
 • Pokud máte tržbu každých pár minut a častěji je nutné se zaměřit na variantu 3. a vyšší

  Státní info o tom kdo se má registrovat http://www.etrzby.cz/cs/kdo-a-jake-trzby-eviduje

  Průběžně aktualizované informace o EET naleznete zde a na speciální stránce www.kavarny.cz/EET

  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

  Za kolik ?  Vždy počítejte s paušálním nákladem - Vy jste ti, kdo tuto neslužbu zaplatí...

  Zhruba od 500Kč měsíčně..

  EET není zdarma. Někdy se EET považuje za skrytou daň, při výběru daní. Jisté je jen jedno EET zaplatí ten kdo EET využívá - byť donuceně. První odhady hovoří o nejmenší částce kolem 6 tisíc Kč ročně. Tedy cca 240tisíc Kč za dobu životnosti plně funkční malé rodinné provozovny. To je dost peněz a uvidíme bude-li to mít smysl. Někdy zní argument o odpočtu z daní. Ten není pravdivý z daní nejde přímo něco takového odpočítávat. Náklady se odečítají z obratu - výnosů, ale nikoli přímo z daní. Přímo z daní bude možnost odečíst určitou malou částku jednorázově.

  Zpracovaný přehled nákladů (nabídky září 2016) http://finexpert.e15.cz/eet-u-operatoru-zmapovali-jsme-nabidky-a-ceny


  Průběžně aktualizované informace o EET naleznete zde a na speciální stránce www.kavarny.cz/EET  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

  V jiných zemích ?  Jak je to s EET a podobnými systémy v jiných zemích ?

  Rakousko, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko...

  Rakousko - povahou, zeměpisně a historicky nejbližší z vyspělých zemí - to by mohl být v EET náš vzor. Trošku pro nás nepochopitelně, ale jistě pro něj z jednoznačných důvodů si ministr financí Babiš vybral jako vzor neúspěšné Chorvatsko. Rakousko má velmi kvalitní zákonnou normu pro EET. Velmi dobře ošetřenou, tak aby neobtěžovala svobodu jednotlivce. Budeme sledovat vývoj.0

  Itálie - Itálie zavedla něco na způsob EET před třiceti léty. Od té doby ekonomika stagnuje. Kdysi dravá Itálie je omezena. Budeme sledovat vývoj.

  Slovensko - povahou, zeměpisně a historicky nejbližší - bratia Slováci. EET jsme v praxi nezaznamenali - malé provozovny nám nic nevydají - pokud si o doklad přímo neřekneme. Budeme sledovat vývoj.

  Chorvatsko Trošku pro nás nepochopitelně, ale jistě pro něj z jednoznačných důvodů si ministr financí Babiš vybral jako vzor neúspěšné Chorvatsko. Chorvatsko prochází v roce 2016 hlubokou krizí rozpadem vlády a propadem ekonomiky. V roce 2016 předběhlo Rumunsko v národním produktu Chorvatsko. Co dodat. Budeme sledovat vývoj.

  Maďarsko Když se Chorvatsko ukázalo jako špatný vzor, tak stát od července 2016 nepokrytě zahájil kampaň náš vzor pro EET Maďarsko. Maďarsko má problém se soustředěním moci a vlasnictví v rukou osob kolem vládnoucích politiků a je za to kritizována. Budeme sledovat vývoj.

  Průběžně aktualizované informace o EET na speciální stránce www.kavarny.cz/EET

  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz

  Související zákony ?  EET má podporu v zákoně a s EET souvisí například pokuty za nedodržení termínů...

  Je dobré znát nejdůležitější..

  Související zákony připravujeme... Průběžně aktualizované informace o EET na speciální stránce www.kavarny.cz/EEE

  Chcete tento článek doplnit, reagovat, zdůraznit fakta nebo připojit komerční prezentaci pište na info (at) kavarny.cz
  EET 2016

  Tak to byla elektronická evidence tržeb, další polínko pěkně pod nohy zdravému podnikání. Uděláme vše co bude v našich silách aby se i EET jako moderní nástroj neminula svým účinkem a byla zaměřena správným směrem.

  I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz
  Seznamte se s EET systémy

  EET systémy v ČR  AB-X.cz Harsys

  EET1

  Dotykačka

  T-Mobile

  KASA FIK

  Ježek

  Menu55

  SmartPokladna

  Storyous
  I Vy se můžete stát našim spolupracovníkem nebo redaktorem. Napište nám na info@kavarny.cz
  Obsah týdeníku Kavárny.cz 18. číslo, 18. týden 2016

   Úvodní fotografie (přední strana)
   Kavárny.cz týdeník (předmluva)
   Obsah na úvod
   Graficka posledních čísel (obrázkový prolink)
   EET | 18. číslo týdeníku Kavárny.cz
     Co to je ?
     Kdo má povinnost ?
     Proč ?
     Jak ?
     Za kolik ?
     Související zákony
   Mimořádně: EET negativní strana mince
     EET - plýtvající monstrum ?
     EET - zničilo ekonomiku už ve více zemích ?
     EET - stát lže aby získal podporu ?
     EET - podraz na poctivé podnikatele ?
     Pravda o šedé ekonomice - potřebujeme ji ?
   EET systémy
     HARSYS
     EET1
     Dotykačka
     T-Mobile
     KASA FIK
     Ježek
     Menu55
     SmartPokladna
     Storyous
   EET, závěrem
   Obsah na závěr
   Odkazy na jednotlivá čísla


   SLEDUJEME EET PEKLO: NE 250tis ALE 1.7mil Kč !! 
   Aktuality EET dnes 
   18:00 VELETOČ pokračuje Lidovci 414tis. Kč ročně.. 
   17:00 EET: Peklo na zemi.. malá cukrárna náklady 30tis Kč 
   16:00 Máme první účtenku dva řádky položek, 43 řádek kódu 
   včera !!! Sobotka: EET může skončit.. 
   Aktuality EET týden 
   29.11. Lidovci navrhli 414tis Kč ročně :) 
   28.11. Nový návrh 1.7mil ! Babiš neví co dělá, je zmaten.. 
   Koupili jste EET za 60tis Kč ? Máte obrat pod 1.7mil..vyhozené peníze 
   27. listopadu - Babiš posílá dopis.. 
   26. listopadu - stát žije problémém EET.. 
   25.11. - VELETOČ Babiš - výjimka na poslední chvíli.. 
   25. listopadu - Sobotka se pohádal s Babišem !! 
   Výjimka 250tis nebo 1,75mil - NIKDO NEVÍ  
   EET - zničilo ekonomiku už ve více zemích ? 
   EET - stát lže aby získal podporu ? 
   EET - podraz na poctivé podnikatele ? 
   Pravda o šedé ekonomice - potřebujeme ji ? 
   POZOR !! ZDE pro Fandy Babiše a EET pozitivně.. 
   EET systémy 
   HARSYS 
   EET1 
   Dotykačka 
   T-Mobile 
   KASA FIK 
   Ježek 
   Menu55 
   SmartPokladna 
   Storyous 
   < 

  investice | sponzorství |
  domovská stránka | oblíbená stránka | indexy |
  provozovatel | vzkazy | chyby |
  připraveno ve spolupráci s 777Guide.com |

  Vyrobily eFirmy.cz, SDE, Caemarccom

  free counters

  i1.cz

  TOPlist